Jak wyćwiczyć ramiona z kompletem hantli? To proste! Podstawowy trening wykonasz w domu

Mocne ramiona to nie tylko lepsze efekty innych treningów, lecz także poprawa mobilności, która przydatna jest w życiu codziennym. Trening z zestawem hantli jest niezwykle pomocny, aby wzmocnić tę część ciała.

Ramiona dość często są pomijanym elementem podczas ćwiczeń. A dzięki silnym mięśniom, zlokalizowanym w tej części ciała, sprawniej wykonamy takie pozycje, jak m.in. pompki, deska czy wspinaczka górska. Chcesz poprawić sprawność ramion? Postaw na trening z hantlami.

Zobacz wideo Halle Berry pokazała trzy ulubione ćwiczenia na ramiona

Podstawowe ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie ramion

Poprawa siły i mobilności ramion przysłuży się nie tylko poprawie naszej siły, lecz także ogólnej mobilności, a co z tym idzie na dłużej zachowamy sprawność fizyczną. Oto zestaw ćwiczeń idealnych zarówno dla początkujących, jak i bardziej wytrwałych miłośników treningów.

Ćwiczenie pierwsze

Stań prosto, rozstaw stopy na szerokość bioder. Podnieś parę hantli chwytem od góry i trzymaj je obok siebie, tuż przed ciałem. Następnie podnieś ręce na boki, aż znajdą się na poziomie barków, utrzymując je prosto podczas całego ruchu. Zatrzymaj się na chwilę, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej, aby dokończyć jedno powtórzenie.

Ćwiczenie drugie

Pozostań w rozkroku z ćwiczenia pierwszego. Trzymaj hantle na wyprostowanych rękach, ułożonych wzdłuż ciała. Podnieś prawą rękę w bok, aż znajdzie się w jednej linii z ramieniem. Zatrzymaj się, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej. Zrób kilka powtórzeń na każą rękę.

Ćwiczenie trzecie

Stopy cały czas pozostają rozstawione na szerokość barków. Hantle trzymaj z przodu ciała, w taki sposób, aby lekko stykały się ze sobą. Następnie unieś obie ręce do momentu, aż znajdą się prostopadle do linii ciała. 

Ćwiczenie czwarte

Stań prosto, lekko zegnij kolana, hantle trzymaj na wysokości głowy. Łokcie powinny być zgięte, a ramiona na jednej linii z barkami. Zegnij kolana, a następnie wypchnij hantle w górę (łokcie powinny pozostać lekko ugięte, podobnie jak kolana). Przytrzymaj kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Wyciśnij kilka powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.