Smukłe i jędrne uda? Oto pięć domowych ćwiczeń, które pomogą w walce o piękną sylwetkę

Smukłe uda znajdują się na twojej liście zadań na najbliższy czas? Te proste ćwiczenia przybliżą cię do celu.

Smukłe i jędrne uda są marzeniem wielu kobiet. Choć w dużej mierze nasza sylwetka zależy od sposobu odżywiania, odpowiednie treningi mogą wiele zmienić. Poniższe propozycje zostały tak dobrane, aby nie sprawiały kłopotu dla osób początkujących. Nie wymagają też dodatkowego sprzętu, dlatego idealnie nadadzą się do treningów w domu.

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia

Pięć ćwiczeń na zgrabne uda

Przysiady

Przysiady to najpopularniejsze ćwiczenie, które ujędrni nasze uda. Wykonuj codziennie trzy serie po 15-20 powtórzeń, aby zobaczyć, jak nagromadzona tkanka tłuszczowa znika z tego miejsca.

Wypady

Wypady to najskuteczniejsza bron podczas treningu, która sprawi, że nasze uda będą jędrne. To złożone ruchy, które wykorzystują poszczególne mięśnie przy większej intensywności, niż jakikolwiek inny rodzaj aktywności. Ćwiczenie może również pomóc wzmocnić nogi i ścięgna podkolanowe. Podczas jednego treningu zróbmy po 10 powtórzeń na każdą nogę w trzech seriach.

Podnoszenie nóg z pozycji deski

Uniesienie nóg z pozycji planku skutecznie wysmukli i wzmocni nogi. Aby poprawnie wykonać ćwiczenie, zrób deskę na wyprostowanych rękach, a następnie unieś lewą nogę w górę, przytrzymaj i wykonaj 10-15 uniesień. Potem zmień stronę. Zrób trzy rundy.

Pile Squats

Kolejne niezwykle skuteczne ćwiczenie. Rozstaw nogi w szerokim rozkroku, kierując kolana i stopy na zewnątrz. Następnie wykonaj przysiad, zachowując proste plecy w jednej linii. Zatrzymaj ruch w momencie, gdy kolana utworzą kąt prosty. Przed tobą 15 powtórzeń i trzy rundy tego ćwiczenia.

Brzuszki na jednej nodze

Połóż się plecami na macie, prawą rękę załóż za głowę. Unieś nogi z podłogi; prawą zegnij w kolanie, tak, aby pod nim utworzył się kąt prosty, lewa noga pozostaje wyprostowana, kilka centymetrów nad ziemią. Następnie unieś tułów za pomocą mięśni brzucha w górę, przyciągając jednocześnie lewą rękę i lewą nogę do siebie. Wróć do pozycji wyjściowej. Zrób po 10 powtórzeń na każdą nogę w trzech seriach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.