Efektywny trening bez maty. Szybkie ćwiczenia na mięśnie brzucha w pozycji stojącej

Ćwiczenia na brzuch w pozycji leżącej są dla ciebie, z różnych powodów, nie do przejścia? Spróbuj treningu, który zrobisz na stojąco; bez bólu w szyi czy plecach.

Problemy z obolałymi plecami czy szyją uniemożliwiają przeprowadzenie treningu brzucha leżąc na macie? Nie wszystko stracone; poniższy zestaw ćwiczeń świetnie się sprawdzi w spalaniu tkanki tłuszczowej z tej części ciała. Każdą pozycję wykonasz bez maty, na stojąco.

Zobacz wideo Kelsey Wells pokazuje domowy trening na małej przestrzeni

Ćwiczenia na brzuch, które wykonasz na stojąco

Na każde ćwiczenie poświęć 40 sekund, po czym zrób 20 sekund przerwy i przejdź do kolejnej pozycji. Cały obwód powtarzamy w trzech rundach. 

Ćwiczenie pierwsze

Rozstaw stopy na szerokość barków. Ręce załóż za uszy, łokcie rozstaw na boki. Napnij mięśnie brzucha, a następnie unieś lewe kolano i przyciągnij je do lewego łokcia. To samo powtórz na drugą stronę. Staraj się szybko wykonywać ćwiczenie. 

Ćwiczenie drugie

Pozostań w pozycji z ćwiczenia pierwszego, ale tym razem przyciągaj lewe kolano do prawego łokcia i odwrotnie. W momencie, gdy przybliżasz lewe kolano do prawej ręki, delikatnie obróć tułów w tę samą stronę.

Ćwiczenie trzecie

Nogi pozostają rozstawione na szerokość barków, ale tym razem wyciągnij proste ręce przed siebie. Spleć ze sobą dłonie. Jednym ruchem skieruj ręce na lewy bok, jednocześnie obracając w tę samą stronę biodra. Powtórz to samo, kierując się na prawy bok. Cały czas napinaj mięśnie brzucha.

Ćwiczenie czwarte

Stań swobodnie, załóż ręce na siebie i unieś na wysokość klatki piersiowej. Trzymaj proste plecy i wciągnięty, napięty brzuch. Kontrolując ruch, zrób wykop lewą nogą do przodu, cały czas pilnując, aby nie naruszyć przyjętej pozycji. Opuść powoli nogę na ziemię i to samo powtórz na drugą stronę.

Ćwiczenie piąte

Ponownie ustaw stopy na szerokość barków, napnij brzuch i wyprostuj plecy. Zaciśnij dłonie, unieś ręce tak, aby trzymać łokcie przy ciele, a pięści na wysokości policzków. Wykonaj cios lewą ręką, wróć ostrożnie do pozycji wyjściowej, po czym wykonaj cios drugą ręką. Stopniowo zwiększaj tempo ćwiczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.