Co zamiast treningu HIIT? Poznaj wskazówki, jak schudnąć bez intensywnych ćwiczeń

Jeżeli chcemy schudnąć, pierwszymi polecanymi treningami są te z zakresu cardio, a także ćwiczenia HIIT, czyli intensywne treningi interwałowe. Co jednak zrobić, gdy z różnych powodów, nie możemy wybrać tej formy aktywności?

Trening HIIT jest jedną z bardziej wymagających form aktywności. Wybierając go, mamy przed sobą zestaw ćwiczeń, które robimy w określonym czasie, podaną liczbę powtórzeń a także wliczony czas na krótką przerwę. Czasem jednak, HIIT nie jest dobrym wyjściem, gdy chcemy zrzucić na wadze. Innym razem, taka forma po prostu szybko się nudzi. W jaki sposób walczyć ze zbędnymi kilogramami, jeżeli HIIT nie przypadnie nam do gustu?

Zobacz wideo Turbospalanie. Trening odchudzający - 200 kcal w niecałe 15 minut

Co wybrać zamiast treningu HIIT? W ten sposób zrzucimy zbędne kilogramy. Potwierdzają to specjaliści

Szczególnie polecanym przez trenerów ćwiczeniem w celu utraty wagi jest chodzenie. Stosując odpowiednie metody oraz pilnując diety, zwykłe spacerowanie może przynieść zaskakująco dobre wyniki. Chodzenie nie jest tak obciążające dla naszego ciała, jak intensywny trening HIIT, ale nie oznacza to, że nie pomoże w pozbyciu się nadprogramowych kalorii. Bardzo ważne w tym wypadku jest pilnowanie kilku podstawowych zasad.

Nawadniaj się

Wypicie wody przed wyjściem na spacer podkręci metabolizm, co przyspieszy spalanie zbędnych kalorii. Uzupełnienie płynów sprawia też, że poczujemy przypływ energii, dzięki czemu możemy wydłużyć swoją trasę.

Nie zapominaj o dobrej przekąsce

Zdolność organizmu do zrzucania zbędnych kilogramów zaczyna się... w kuchni. Od tego, co zjemy zależy, czy zachowamy równowagę hormonalną. Od niej z kolei zależy proces spalania tkanki tłuszczowej. Aby zadbać o równowagę, pilnujmy, aby nasze posiłki zawierało odpowiednią ilość białka, węglowodanów oraz zdrowego tłuszczu.

Wybierz regularny, szybki spacer

Jeżeli zależy ci na szybkich efektach, wybierz się na 30-45 minutowy, szybki spacer. Pobudź mięśnie do pracy, chodząc szybszym krokiem, niż zwykle. W tym czasie spalasz kalorie, wzmacniasz kondycję, a także przyspieszasz metabolizm. Obniżasz też poziom cukier, jak również pozytywnie wpływasz na serce oraz naczynia krwionośne.

Spaceruj po zróżnicowanym terenie

Jeżeli masz taką możliwość, wybierz się do lasu i odkryj korzyści z chodzenia po nierównym terenie. Różne kąty nachylenia powierzchni sprawią, że zaangażujesz do pracy inne grupy mięśni i poprawi się twoja mobilność. Świetnym treningiem będzie również wybranie się na górską wycieczkę. Świeże powietrze również sprzyja odchudzaniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.