Ból w plecach? Trenerka rozprawia się ze skutkami długiego siedzenia za biurkiem za pomocą kilku ćwiczeń

Kolejne godziny za biurkiem kończą się dyskomfortem i obolałymi plecami? To częsty przypadek, jednak mamy kilka rad, jak sobie pomóc.

Zbyt długie przebywanie w jednej pozycji może wywoływać bóle, które często mogą stawać się nie do zniesienia. Z tego powodu pamiętajmy, aby co pewien czas wstawać od biurka, przeciągnąć się, czy przejść się po pokoju. Nic tak jednak nie pomaga na ten problem, jak regularne dbanie o plecy i wypracowanie ćwiczeniowej rutyny.

Zobacz wideo Kelsey Wells pokazuje domowy trening na małej przestrzeni

Zgarbiona postawa, sztywność mięśni i ból pleców? Czas na trening!

Ból pleców to jedna z wielu konsekwencji zbyt długiego przebywania w pozycji siedzącej. Ze względu na charakter pracy, z takimi problemami mierzy się coraz więcej osób. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy nauczyli się odpowiednio zadbać o plecy właściwymi ćwiczeniami. Zoe-Maia, trnerka pilatesu, szczególnie poleca te pozycje.

Lucy Gornall przez dwa tygodnie robiła 500 przysiadów dziennieDziennikarka przez dwa tygodnie robiła aż 500 przysiadów dziennie. Oto wyniki wyzwania

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się plecami na macie, nogi zegnij w kolanach i oprzyj się stabilnie stopami o podłogę. Zrób parę głębokich wdechów i wydechów. Następnie, z kolejnym wdechem unieś biodra z podłogi, przytrzymaj je w górze tak długo, jak wdychasz powietrze. Opuść w momencie, gdy robisz wydech. Zrób kilka powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

To rozwinięci poprzedniej pozycji. Tym razem, podczas wdechu i uniesienia bioder, stajemy na palcach, przenosząc w ten sposób ciężar ciała. Z wydechem wracamy do pozycji wyjściowej.

Courteney Cox stosuje tę metodę dbania o linię od wielu latW diecie Courteney Cox nie może zabraknąć tego napoju. To codzienny obowiązek

Ćwiczenie trzecie

Cały czas pozostajemy w leżeniu plecami na macie. Prostujemy nogi i kładziemy je na podłożu. Jedną nogę unosimy i przyciągamy kolano do klatki piersiowej, czując w ten sposób, jak rozciągają nam się mięśnie na plecach. Po kilku oddechach zmieniamy pozycję nóg.

Ćwiczenie czwarte

Siadamy na macie z wyprostowanymi przed siebie nogami. Plecy trzymamy prosto. Następnie lekko uginamy nogi w kolanach, ręce wyciągamy przed siebie i razem z wydechem odsuwamy do tyłu plecy, napinając mięśnie brzucha. Z wdechem wracamy do pozycji siedzącej. Robimy kilka powtórzeń.

Więcej o: