Ból w plecach? Trenerka rozprawia się ze skutkami długiego siedzenia za biurkiem za pomocą kilku ćwiczeń

Kolejne godziny za biurkiem kończą się dyskomfortem i obolałymi plecami? To częsty przypadek, jednak mamy kilka rad, jak sobie pomóc.

Zbyt długie przebywanie w jednej pozycji może wywoływać bóle, które często mogą stawać się nie do zniesienia. Z tego powodu pamiętajmy, aby co pewien czas wstawać od biurka, przeciągnąć się, czy przejść się po pokoju. Nic tak jednak nie pomaga na ten problem, jak regularne dbanie o plecy i wypracowanie ćwiczeniowej rutyny.

Zobacz wideo Kelsey Wells pokazuje domowy trening na małej przestrzeni

Zgarbiona postawa, sztywność mięśni i ból pleców? Czas na trening!

Ból pleców to jedna z wielu konsekwencji zbyt długiego przebywania w pozycji siedzącej. Ze względu na charakter pracy, z takimi problemami mierzy się coraz więcej osób. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy nauczyli się odpowiednio zadbać o plecy właściwymi ćwiczeniami. Zoe-Maia, trnerka pilatesu, szczególnie poleca te pozycje.

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się plecami na macie, nogi zegnij w kolanach i oprzyj się stabilnie stopami o podłogę. Zrób parę głębokich wdechów i wydechów. Następnie, z kolejnym wdechem unieś biodra z podłogi, przytrzymaj je w górze tak długo, jak wdychasz powietrze. Opuść w momencie, gdy robisz wydech. Zrób kilka powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

To rozwinięci poprzedniej pozycji. Tym razem, podczas wdechu i uniesienia bioder, stajemy na palcach, przenosząc w ten sposób ciężar ciała. Z wydechem wracamy do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie trzecie

Cały czas pozostajemy w leżeniu plecami na macie. Prostujemy nogi i kładziemy je na podłożu. Jedną nogę unosimy i przyciągamy kolano do klatki piersiowej, czując w ten sposób, jak rozciągają nam się mięśnie na plecach. Po kilku oddechach zmieniamy pozycję nóg.

Ćwiczenie czwarte

Siadamy na macie z wyprostowanymi przed siebie nogami. Plecy trzymamy prosto. Następnie lekko uginamy nogi w kolanach, ręce wyciągamy przed siebie i razem z wydechem odsuwamy do tyłu plecy, napinając mięśnie brzucha. Z wdechem wracamy do pozycji siedzącej. Robimy kilka powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.