To ćwiczenie uderza w talię. Masz problem z gromadzącym się tłuszczem w tym miejscu? Trenuj regularnie i zobacz efekty

Wąska talia to częsty cel treningowy wielu kobiet. Wśród ćwiczeń możemy znaleźć takie, które skupiają się na tym efekcie. Ta pozycja świetnie napina talię i pozwala szybciej pozbyć się osadzającej się w tym miejscu tkanki tłuszczowej.

Wymodelowanie ładnej talii wcale nie wymaga użycia specjalnego sprzętu. Skuteczny trening może składać się z... jednego ćwiczenia, które zrobimy, wykorzystując wyłącznie ciężar własnego ciała. Ważne, aby wykonywać je regularnie z odpowiednią liczbą powtórzeń. Choć na początku może wydawać się trudne, w miarę czasu zobaczymy, że wykonujemy je z coraz większą łatwością.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Sposób na smukłą talię - jeden ruch, który zapewni świetny efekt

Na samym początku trzeba podkreślić, że z problemem gromadzącej się tkanki tłuszczowej walczymy nie tylko ćwiczeniami, lecz także dietą. Dopiero świadome łączenie tych dwóch czynników sprawi, że zobaczymy pożądane rezultaty. 

Gdy odpowiednio dopasujemy dietę, możemy przyjrzeć się uważniej ćwiczeniom. Szczególnie polecanym treningiem na spalanie kalorii jest cardio. W ten sposób pozywamy się zalegającej tkanki tłuszczowej równomiernie z całego ciała. Każdy jednak ma problematyczne miejsce, które wymaga więcej pracy. Co, jeśli naszym problemem jest talia? Z pomocą przychodzi ćwiczenie, którego angielska nazwa brzmi mermaid crunch. Pozycja świetnie wzmacnia skośne mięśnie brzucha, uelastycznia talię i w rezultacie pomaga pozbyć się tłuszczu z tego miejsca. Jak poprawnie wykonać tę formę skośnych brzuszków?

Ćwiczenie, które wyszczupli talię - krok po kroku

  1. Połóż się na prawym boku. Lewą rękę umieść za głową, prawą oprzyj stabilnie o matę, aby zachować równowagę.
  2. Unieś z podłogi obie nogi najwyżej, jak potrafisz (muszę pozostać wyprostowane).Jednocześnie przechyl w stronę nóg klatkę piersiową, aby linia boku, talii oraz nóg utworzyła literę "V".
  3. Pomału wróć do pozycji wyjściowej, opuszczając nogi na matę i prostując talię.
  4. Powtórz!

Pamiętaj, aby ćwiczenie wykonać po tyle samo razy na każdą stronę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA