Ćwiczysz i nie chudniesz? Być może popełniasz jeden z tych błędów. Na co zwrócić uwagę, aby treningi przyniosły efekty?

Masz wrażenie, że starania o zrzucenie zbędnych kilogramów idą na marne? Waga stoi w miejscu mimo ćwiczeń? Oto możliwe przyczyny tego problemu.

Spędzasz godziny na treningach, które zdają się nie przynosić efektów? Przy odchudzaniu należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Nawet najbardziej wprawionym graczom przydarza się popełnić jeden z tych błędów, które skutkują problemem z utratą wagi.

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający

Problemy z utratą wagi, mimo ćwiczeń? Zwróć uwagę na te czynniki

Uzupełniasz za dużo białka

Przy intensywnych ćwiczeniach zapotrzebowanie na białko naturalnie się zwiększa. Jednak zdarza się, że dostarczamy tego składnika zbyt dużo, przez co nasza waga, mimo wysiłku, dalej stoi w miejscu. Według dietetyków, dorosła kobieta powinna przyjmować 12 gramów białka dziennie, jeśli trenuje. W przypadku mężczyzna liczba ta zwiększa się do 20 gramów.

Masz na treningu zbyt mało energii

Część osób chwali sobie treningi na czczo. Nie jest to dobry pomysł, gdy chcemy schudnąć. Mniej energii równa się mniejszej efektywności podczas zajęć. Jak donosi magazyn "Eat this, not that", badania potwierdziły, że lepsze wyniki przy spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej osiągają te osoby, które odpowiednio wcześniej zjedzą śniadanie bogate w węglowodany. Trenowanie na czczo może być niebezpieczne i powodować omdlenia.

Plan treningowo-regeneracyjny nie działa

Tak samo ważne jak ćwiczenia, jest właściwe zaplanowanie odpoczynku. Jeżeli nie przeznaczymy odpowiedniego czasu na przerwę, nasze mięśnie nie będą mogły się zregenerować. W rezultacie będziemy szybciej się męczyć.

Wciąż powtarzasz te same ćwiczenia

Aby pobudzić metabolizm do pracy i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej dobrze jest co pewien czas próbować innych ćwiczeń. Mieszajmy trening cardio i siłowy. Używajmy podczas zajęć taśm lub hantli, a jeden dzień w tygodniu poświęćmy na bieganie. Obserwujmy swoje ciało; jeżeli wybrana metoda od dłuższego czasu nie przynosi efektu - to dobry moment na zmianę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.