Marzysz o płaskim brzuchu? Kourtney Kardashian ma na to dwa niezawodne sposoby

Płaski brzuch jest możliwy do wytrenowania, dzięki odpowiedniemu zestawowi ćwiczeń. Kourtney Kardashian szczególnie poleca dwie pozycje.

Kourtney Kardashian nie próżnuje, gdy chodzi o zadbanie własnej sylwetki. Celebrytka ma sprawdzone sposoby, które pomagają w wytrenowaniu poszczególnych partii ciała. Jeżeli twoim celem na najbliższe miesiące jest płaski brzuch, te propozycje od gwiazdy sprawdzą się idealnie.

Zobacz wideo Fani śmieją się z Kim Kardashian. Gwiazda ostro odpowiada na zarzuty i pokazuje, co skrywa w lodówce

Kourtney Kardashian poleca dwa proste sety ćwiczeń na płaski brzuch

Skuteczny trening nie musi zająć kilkudziesięciu minut. Propozycja celebrytki to dwa zestawy ćwiczeń, które nie wymagają nawet żadnych dodatkowych akcesoriów, jak ciężarki czy taśmy treningowe. Pracuje tylko nasze ciało. Ta treningowa rutyna przynosi świetne rezultaty, gdy wykonujemy ją codziennie. A wystarczy tak niewiele - odrobina czasu i mata treningowa.

Pierwszy zestaw - każde ćwiczenie po 30 sekund

Ćwiczenia z tego zestawu będziemy wykonywać w pozycji deski. Po przyjęciu odpowiedniej pozycji, zaczynamy od na przyciągania prawego kolana do lewego łokcia, następnie wyprostowując prawą nogę w górę. Przez kolejne 30 sekund robimy to samo ćwiczenie na drugą stronę. Po tym czasie wracamy do pozycji deski i wykonujemy serię przechodzenia z planku na wyprostowanych łokciach do planku na przedramionach. Później pozostajemy w pozycji deski  na przedramionach i zaczynamy skręcać tułowiem raz na lewą, raz na prawą stronę. Ostatnie ćwiczenie to deska boczna z przyciąganiem łokcia, który został w górze do ręki podtrzymującej ciężar naszego ciała. Pamiętamy, aby wykonać pozycję na obie strony.

Drugi zestaw - każde ćwiczenie po 60 sekund

Drugi zestaw zaczynamy od popularnych nożyc, które wykonujemy w pozycji półsiedzącej, starając się przytrzymać tułów w górze za pomocą mięśni brzucha. Kolejną propozycją są brzuszki polegające na jednoczesnym oderwaniu z podłogi wyprostowanych nóg oraz rąk, które wcześniej zakładamy za głowę. Następnie przechodzimy do pozycji deski na prostych łokciach i staramy się naprzemiennie dotykać lewą dłonią do prawej stopy oraz prawą dłonią do lewej stopy. Jednocześnie w momencie uniesienia ręki, wypychamy biodra w górę i staramy się nie zginać nóg w kolanach. Po 60 sekundach wracamy do leżenia na plecach, unosimy w górę wyprostowane nogi, a następnie, za pomocą mięśni brzucha, podnosimy je jeszcze bardziej do góry, tak, aby oderwać pośladki od podłogi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.