Czterominutowe wyzwanie treningowe, które wzmacnia mięśnie brzucha. Pięć ćwiczeń do wykonania metodą AMRAP

Szybko i skutecznie? To idzie w parze! Te ćwiczenia zajmują tylko cztery minuty, a eksperci potwierdzają ich skuteczność.

Mięśnie brzucha stabilizują całe ciało podczas ruchu. Ich wyćwiczenie przyniesie wiele korzyści. Trening nie musi być długi, ważne, aby każdą pozycję wykonać z zaangażowaniem. Aby wzmocnić tę część ciała nie wystarczą same brzuszki. Oto odpowiedni trening.

Zobacz wideo Czterominutowe wyzwanie treningowe na mięśnie brzucha

Czterominutowy zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha

Ćwiczenia opracowała trenerka Emma Obayuvana. Główną zasadą jest wykonanie AMRAP, czyli tak wiele run, ile jesteśmy w stanie zmieścić w cztery minuty. Jedna runda składa się z dziesięciu powtórzeń każdej pozycji. Trenerka do ćwiczeń wykorzystała specjalne płytki ślizgowe, które możemy zastąpić ręcznikami

Ćwiczenie pierwsze

Przyjmij pozycję wysokiej deski, pilnując, aby ramiona były w jednej linii nad nadgarstkami. Stopy oprzyj o płytki poślizgowe/ręczniki. Napnij mięśnie brzucha, a następnie przysuń nogi do siebie, pilnując, aby stopy cały czas opierały się na wybranym akcesorium. Odstaw stopy ślizgiem do pozycji wyjściowej. Wykonaj podaną liczbę powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Kolejne ćwiczenie również zaczynamy od przyjęcia pozycji deski. Tym razem, jednocześnie przyciągając nogi w swoją stronę, wypychamy biodra w górę. Nogi podczas całego ćwiczenia powinny pozostać proste w kolanach. 

Ćwiczenie trzecie

Wracamy do pozycji deski i tym razem wykonujemy wspinaczkę górską z tą różnicą, że zamiast dynamicznie podciągać kolana do klatki piersiowej, przesuwamy nogi razem z płytkami lub ręcznikami. Każda noga wykonuje pięć powtórzeń.

Ćwiczenie czwarte

Tym razem, zamiast przyciągać kolano do łokcia z przeciwnej strony ciała, podciągamy je do ręki znajdującej się po tej samej stronie ciała. Na każdą nogę wykonujemy pięć powtórzeń, tak jak w poprzednim ćwiczeniu.

Ćwiczenie piąte

Ostatnia propozycja Emmy polega na podciąganiu obu nóg do siebie w tym samym momencie, lecz tym razem, zamiast podciągać kolana pod klatkę piersiową, przyciągamy je na boki. Mamy do wykonania dziesięć powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Agora SA