Rozpoczynając przygodę z treningami, nie rzucajmy się od razu na głęboką wodę. Zastosujmy za to metodę małych kroków. Ćwiczenia dla początkujących opierają się na podstawach, które z czasem można rozwijać o dodatkowe powtórzenia, czy ulepszenia w postaci dodaniu gum, taśm oporowych czy hantli.
Odpowiedni zestaw ćwiczeń nie przeciąży naszych mięśni i pomoże uniknąć kontuzji. W momencie, gdy nasze ciało przyzwyczai się do treningów, a my przestaniemy widzieć efekty, nadejdzie czas, aby dodać urozmaicenia. Od czego jednak zacząć, jeżeli nigdy wcześniej nie trenowaliśmy?
Stań prosto i rozstaw stopy na szerokość bioder. Trzymając ręce prosto, powoli unieś je nad głowę. Poczuj, jak rozciągają się mięśnie pleców. Zrób głęboki wdech i z wydechem pochyl ręce i tułów do przodu, starając się dotknąć dłońmi do podłogi przy prawej stopie. Następnie przejdź dłońmi do lewej stopy, po czym pomału podnieś się do góry. Powtórz kilka razy, aby rozgrzać mięśnie przed kolejnymi ćwiczeniami.
Przyjmij pozycję klęku podpartego. Następnie podnieś kolana, zachowując pozycję i opierając ciężar ciała na palcach u stóp i dłoniach. W ten pozycji przeczołgaj się do przodu, potem do tyłu. Kontynuuj przez 20 sekund, robiąc potem kilka sekund przerwy. W ten sposób wykonaj 60-sekundową serię ćwiczeń.
Deska, to ćwiczenie, które wzbudza wiele emocji. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak ją poprawnie wykonać. Podejmij się wyzwania, i zaczynając od 15 sekund, codziennie wydłużaj ćwiczenie o pięć sekund. Co sześć-osiem dni rób dzień przerwy.
Stań plecami do ściany, w odległości mniejszej niż krok. Odchyl się, aż plecy dotkną do ściany. Zegnij kolana i zsuń się po ścianie, aby przyjąć pozycję taką, jak podczas siadania na krześle. Pilnuj prostych pleców i prawidłowego ułożenia ciała; nogi powinny być ugięte w kolanach pod kątem prostym a miednica przysunięta do ściany. Wytrzymaj 15 sekund. Po tym czasie zrób krótką przerwę, a później powtórz wszystko trzy razy.