Błąd, który popełniamy, przygotowując odchudzające koktajle. W ten sposób psujemy metabolizm

Przygotowując napoje odchudzające, ostatnią rzeczą, jaką chcemy jest odwrotne działanie. Niestety, jeśli źle dobieramy składniki taki efekt występuje bardzo często.

Koktajle są często jednym z najbardziej lubianych dodatków do diety. Odpowiednio przygotowane rzeczywiście pomogą w utracie wagi, a moc warzyw i owoców zapewni dodatkowe zdrowotne korzyści. Na co musimy zwrócić uwagę, przygotowując taki napój i czego się wystrzegać? Okazuje się, że jeden bardzo popularny dodatek może stanowić poważny problem.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Czego unikać, przygotowując odchudzające smoothies?

Ten popularny dodatek do żywności czasem może spowodować więcej szkód, niż pożytku. Zwłaszcza, gdy nie zwracamy uwagi na ich skład. Przez to w momencie, gdy rzeczywiście, dostarczymy potrzebnego organizmowi białka, razem z nim dodajemy sztuczne barwniki, konserwanty oraz nadprogramowe kalorie, co w konsekwencji nie pomoże nam zrzucić wagi. O czym mowa? Dietetycy przestrzegają przed proszkami białkowymi.

"Zdrowa żywność" oraz jednoczesne chęci utraty wagi w krótkim czasie to niezbyt dobre połączenie. Z proszkami białkowymi problem mają zwłaszcza osoby na różnych dietach roślinnych. Przestrzegając tych schematów żywieniowych, kuszące jest sięgnięcie po przetworzone dania gotowe, które są wolne od produktów pochodzenia zwierzęcego, ale niestety nadal są bogate w tłuszcz i cukier, co jednocześnie zwiększa kaloryczność końcowego posiłku - zaznacza dietetyk Trista Best w rozmowie z "She Finds".

Niestety, choć proszki białkowe dostarczają nam duże ilości tego ważnego składnika, nie są przyjazne utracie wagi. Zawierają najczęściej dużo cukru i tłuszczu, czyli dwóch składników, które zdecydowanie nie polepszą rezultatów naszej diety. Specjalistka radzi, aby uważnie czytać etykiety i analizować składy przed zakupem. Jeśli już zdecydujemy się na taki produkt, trzeba uważnie wpisać go w nasz jadłospis i odpowiednio zmniejszyć ilość cukru oraz tłuszczu w pozostałych posiłkach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.