Jak schudnąć z ud bez rozrostu mięśni? Domowe ćwiczenia na smukłe nogi

Uda to jedna z najbardziej problematycznych części ciała. Redukcja tkanki tłuszczowej z tego miejsca nie jest prosta, ale możliwa do wykonania. Te ćwiczenia ułatwią odchudzanie z tej części ciała.

Jednym z częstych problemów przy odchudzaniu są zbyt masywne uda. Rzeczywiście, schudnięcie z tej części ciała nie należy do łatwych zadań. Nie jest to jednak niemożliwe; oprócz odpowiedniej diety warto dobrać ćwiczenia, które naprawdę działają. Poniżej znajdziecie przykładową listę.

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia

Jak skutecznie schudnąć z ud? Najlepsze ćwiczenia

Rozpoczynając trening, często boimy się, że mimo redukcji tkanki tłuszczowej, powiększy nam się obwód w udach poprzez rozrost mięśni. Uprawiając systematyczne treningi w domu jest to jednak mało możliwe, zwłaszcza jeśli robimy właściwe ćwiczenia. W utrzymaniu zgrabnych nóg i szczupłych ud bez wątpienia pomaga bieganie na długie dystanse i spacery. Co jeszcze możemy zrobić?

Kim Kardashian nie lubi stosować dietKim Kardashian udaje się zachować wagę bez diety. Ma na to kilka sposobów

Trening rozciągający

Jeżeli zależy nam na smukłych udach, zamiast ćwiczeń siłowych przestawmy się na te rozciągające. Tutaj z pomocą przychodzą joga oraz pilates, czyli typowo stretchingowe zajęcia, podczas których rozciągamy m.in. mięśnie czworogłowe ud, dzięki czemu staną się zdecydowanie smuklejsze.

Domowy trening wyszczuplający

W wyćwiczeniu szczupłych nóg pomagają takie ćwiczenia, jak nożyce, superman, wykroki, pajacyki, przysiady w bok oraz wyrzuty nóg do tyłu. Skuteczny jest też trening z piłką gimnastyczną, którą na czas ćwiczenia umieszczamy między udami i próbujemy w pozycji leżącej podnieść nogi najwyżej, jak umiemy, bez upuszczania piłki. W tak przyjętej pozycji unosimy ręce do góry i próbujemy zrobić brzuszki.

superfoodsy na rok 2021Superfoodsy 2021, czyli jakie czekają nas trendy żywieniowe w tym roku?

Treningi turbospalające

Intensywne treningi, które spalają tłuszcz zadziałają również na uda. W ten sposób spalamy tkankę tłuszczową równomiernie z różnych części ciała. Pamiętajmy jednak, aby nie wykonywać ich zbyt często, wystarczą dwa-trzy treningi tygodniowo.

Trening na wewnętrzną stronę ud

Jeżeli to jest dla was najbardziej problematyczna część uda, polecamy nasz pięciominutowy trening, który bez problemu wykonacie w domu. Wystarczy wygodna mata i niewielki ręcznik.

 
Więcej o: