Jak schudnąć z ud bez rozrostu mięśni? Domowe ćwiczenia na smukłe nogi

Uda to jedna z najbardziej problematycznych części ciała. Redukcja tkanki tłuszczowej z tego miejsca nie jest prosta, ale możliwa do wykonania. Te ćwiczenia ułatwią odchudzanie z tej części ciała.

Jednym z częstych problemów przy odchudzaniu są zbyt masywne uda. Rzeczywiście, schudnięcie z tej części ciała nie należy do łatwych zadań. Nie jest to jednak niemożliwe; oprócz odpowiedniej diety warto dobrać ćwiczenia, które naprawdę działają. Poniżej znajdziecie przykładową listę.

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia

Jak skutecznie schudnąć z ud? Najlepsze ćwiczenia

Rozpoczynając trening, często boimy się, że mimo redukcji tkanki tłuszczowej, powiększy nam się obwód w udach poprzez rozrost mięśni. Uprawiając systematyczne treningi w domu jest to jednak mało możliwe, zwłaszcza jeśli robimy właściwe ćwiczenia. W utrzymaniu zgrabnych nóg i szczupłych ud bez wątpienia pomaga bieganie na długie dystanse i spacery. Co jeszcze możemy zrobić?

Trening rozciągający

Jeżeli zależy nam na smukłych udach, zamiast ćwiczeń siłowych przestawmy się na te rozciągające. Tutaj z pomocą przychodzą joga oraz pilates, czyli typowo stretchingowe zajęcia, podczas których rozciągamy m.in. mięśnie czworogłowe ud, dzięki czemu staną się zdecydowanie smuklejsze.

Domowy trening wyszczuplający

W wyćwiczeniu szczupłych nóg pomagają takie ćwiczenia, jak nożyce, superman, wykroki, pajacyki, przysiady w bok oraz wyrzuty nóg do tyłu. Skuteczny jest też trening z piłką gimnastyczną, którą na czas ćwiczenia umieszczamy między udami i próbujemy w pozycji leżącej podnieść nogi najwyżej, jak umiemy, bez upuszczania piłki. W tak przyjętej pozycji unosimy ręce do góry i próbujemy zrobić brzuszki.

Treningi turbospalające

Intensywne treningi, które spalają tłuszcz zadziałają również na uda. W ten sposób spalamy tkankę tłuszczową równomiernie z różnych części ciała. Pamiętajmy jednak, aby nie wykonywać ich zbyt często, wystarczą dwa-trzy treningi tygodniowo.

Trening na wewnętrzną stronę ud

Jeżeli to jest dla was najbardziej problematyczna część uda, polecamy nasz pięciominutowy trening, który bez problemu wykonacie w domu. Wystarczy wygodna mata i niewielki ręcznik.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.