Ćwiczenia w domu. W jaki sprzęt warto zainwestować? Przedstawiamy naszą listę na 2021 rok

Domowe treningi zdobyły ogromną popularność przez wybuch pandemii. Złapałaś ćwiczeniowego bakcyla i chcesz dalej wzmacniać kondycję w domu? Oto treningowa wyprawka, w którą warto zainwestować.

Choć ćwiczenia bez sprzętu są bardzo popularne, chyba każdy, kto trenuje już od dłuższego czasu, łapie się na tym, że chciałby spróbować czegoś nowego. Dodatkowe akcesoria niekoniecznie są drogie, a potrafią odmienić nasze domowe treningi. W co warto zainwestować? Poniżej znajdziecie listę niezbędników.

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha

Ćwiczenia w domu - te akcesoria warto kupić

Mata do ćwiczeń

Dobrej grubości mata do ćwiczeń to podstawa nie tylko dla wielbicieli jogi, lecz także każdego, kto chce poprawić kondycję. Na macie zrobimy wiele ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, pleców oraz nóg. Pozycje, które wykonujemy w pozycji leżącej będą zdecydowanie lepiej zamortyzowane a my unikniemy niepotrzebnych kontuzji.

Zestaw hantli

Para hantli przeniesie nasze domowe ćwiczenia na inny poziom. Zacznij od tych o wadze około kilograma, aby nie przeciążyć od razu mięśni. Hantli można używać praktycznie przy każdym ćwiczeniu. Już po kilku treningach poczujesz różnicę. Pamiętaj jedynie, aby nie wybrać ani za ciężkich ani za lekkich ciężarków - od tego zależy efektywność treningu.

Kettlebell

Ciężarek z rączką, czyli odważnik siłowy różni się od hantli w sposobie treningu. Podczas zajęć z hantlami ciężar rozkłada się równomiernie, z kolei gdy używamy kettlebells, musimy dodatkowo pracować nad równowagą i stabilizacją, aby właściwie wykonać ćwiczenie.

Taśmy i gumy oporowe

Najtańszy sposób na wzmocnienie domowych treningów. Zarówno taśmy, jak i gumy dostaniemy w różnych kolorach, które oznaczają różny stopień zaawansowania. Z akcesoriami mogą ćwiczyć nawet początkujący - trzeba jedynie zwrócić uwagę na oznaczenia.

Obciążniki na kostki

Mały trik, który spowoduje, że mięśnie nóg wzmocnią się szybciej. Ciężarki zapinają się na rzepy. Potrafią nieźle utrudnić nawet podstawowe ćwiczenia!

Wałek do jogi

Choć w głównej mierze wykorzystujemy go do jogi, znajduje zastosowania również przy innych treningach np. przy ćwiczeniach na otwarcie klatki piersiowej. Wałek jest świetnym masażerem, który przyniesie ulgę obolałym plecom, ramionom, szyi oraz nogom.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.