Pięć ćwiczeń, podczas których spalisz najwięcej kalorii. Idealne do intensywnego treningu

Treningi to oczywiście nie tylko spalanie kalorii. Aktywność fizyczna niezaprzeczalnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jednak gdy zależy nam na szybkim spalaniu, warto włączyć do treningu te ćwiczenia.

Wzmacniają kości, układ oddechowy, poprawiają krążenie, budują mięśnie - to tylko niektóre z zalet, jakie niosą ze sobą ćwiczenia. Odpowiednio dobrany trening może w szybkim tempie zmienić naszą figurę i pomóc w pozbyciu się nadprogramowego tłuszczu. Jakie ćwiczenia pozwolą najszybciej spalić zbędne kalorie?

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia

Pięć ćwiczeń, podczas których najszybciej spalisz zbędne kalorie

Wykroki z wyskokiem

Najpierw robimy wykrok, zostawiając w tyle lewą nogę, następnie podskakujemy i zamieniamy pozycje nóg. Uważamy, aby bezpiecznie lądować i nie stracić równowagi. Zwracamy też uwagę na kolana; jeśli je zablokujemy, nie będziemy w stanie zająć właściwej pozycji po przeskoku.

Krok łyżwiarza

Jeżeli kiedykolwiek widzieliśmy nawet fragment szybkiego łyżwiarstwa, to ćwiczenie nie powinno sprawić problemu. Całość polega na przeskakiwaniu z nogi na nogę, z boku na bok, angażując do tego ręce, które synchronizujemy z przeskokami. 

Wspinaczka górska

Do tego ćwiczenia schodzimy do pozycji wysokiej deski (z wyprostowanymi w łokciach rękami). Następnie w szybkim tempie przyciągamy na zmianę lewe kolano do prawego łokcia i prawe kolano do lewego łokcia. Zwróćmy uwagę na napięte mięśnie brzucha i stabilne trzymanie pleców w niezmienionej pozycji.

Burpees

Pozycja znana z całą pewnością dla każdego, kto choć raz zainteresował się treningami HIIT (czyli treningami o wysokiej intensywności). Ruch zaczynamy od zejścia do pozycji deski na wyprostowanych łokciach, po czym skokiem przestawiamy obie stopy do linii dłoni. Z kucającej pozycji przechodzimy do stojącej skokiem. Następnie wracamy do kucania, opieramy ręce o podłoże i skokiem przestawiamy nogi do tyłu, aby znowu znaleźć się w pozycji planku.

Przysiady z wyskokami

Najpierw rozstawiamy nogi na szerokość bioder. Wtedy splatamy dłonie i trzymamy je na wysokości klatki piersiowej i schodzimy do przysiadu, kontrolując pozycję pleców i napięte pośladki. Z przysiadu wracamy do pozycji stojącej wyskokiem w górę, wykorzystując do tego również ruch ramion. Lądujemy do pozycji przysiadu i całość powtarzamy kilka razy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.