Jak wzmocnić mięśnie brzucha podczas innych ćwiczeń? Nie musisz wykonywać specjalnego treningu na tę część ciała

Chcesz wzmocnić mięśnie brzucha i zaoszczędzić na czasie? Nie musisz wykonywać oddzielnych ćwiczeń na tę część ciała, jeśli zastosujesz kilka trików.

Czasem chcemy, aby nasz trening skupiał się na wielu partiach ciała jednocześnie, by nie poświęcać później dodatkowego czasu na kolejne ćwiczenia. Jeżeli zależy nam na wyćwiczeniu brzucha "przy okazji", warto zwrócić uwagę na te proste porady.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Wskazówki, dzięki którym wzmocnisz mięśnie brzucha przy okazji innych ćwiczeń

Urozmaicona rozgrzewka

Podczas marszu na rozgrzewkę, unieś ręce i załóż dłonie za głowę. Następnie naprzemiennie przykładaj prawy łokieć do lewego kolana i odwrotnie. Potem opuść ręce i maszeruj dalej bez dodatkowych ruchów. Następnie unieś w górę wyprostowaną lewą nogę i postaraj się dotknąć prawą ręką do lewej stopy, opuść i powtórz to samo na drugą stronę.

Ćwicz podczas joggingu

Podczas biegania, zacznij skręcać tułowiem i rękami raz w jedną, raz w drugą stronę. Rób interwały szybszego i wolniejszego biegu. Gdy zwalniasz, spróbuj biegu z wysokim uniesieniem kolan. Możesz też spróbować biegu na 400 metrów, po czym zatrzymania się i wykonania skrętoskłonów, a następnie powtórzenia tej procedury (cały trening powinien zająć 20 minut).

Podkręć brzuszki

Klasyczne brzuszki owszem, wzmacniają mięśnie brzucha, ale jeżeli zależy nam na wyrzeźbieniu tej części ciała, potrzebujemy czegoś więcej. Dodaj do treningu brzuszki z uniesionymi nogami, zgiętymi w kolanach oraz ćwiczenia, gdzie nogi są całkowicie wyprostowane, a stopy wcelowane w sufit. Ćwicz też rowerek i wypychanie bioder w górę, najlepiej z taśmą treningową.

Kontroluj oddech

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak na efektywność ćwiczeń wpływa oddychanie w dobrym momencie. Podczas przysiadu, gdy schodzisz w dół zrób porządny wydech przez usta. W ten sposób napinasz mięśnie brzucha. Wypróbuj tę technikę również podczas ćwiczenia boksu - z każdym zadanym ciosem wydychaj powietrze.

Zwróć uwagę na stopy

Ćwiczenie deski świetnie aktywuje również mięśnie brzucha, ale jedynie wtedy, gdy prawidłowo rozstawimy... stopy. Po przyjęciu pozycji, ustaw stopy blisko siebie, a następnie odepchnij pięty do tyłu - szybko poczujesz różnicę.

Podnoś ręce

Gdy wykonujesz klasyczne przysiady lub wypady nogą w przód, zaangażuj w ćwiczenie ręce. Unieś je nad głowę (najlepiej trzymając ciężarek) i poczuj, jak napinają się twoje mięśnie brzucha.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.