Chcesz mieć ładne wcięcie w talii? Wypróbuj to ćwiczenie. Efekty widoczne już po dwóch tygodniach

Ładnie zarysowana talia jest marzeniem wielu kobiet. Jak ją wyćwiczyć? Wcale nie jest to takie trudne!

Wzmacniając talię, przy okazji ćwiczymy skośne mięśnie brzucha. Jeżeli chcesz mieć kilka centymetrów w talii mniej, koniecznie zwróć uwagę na właściwy trening. Ta jedna pozycja przynosi niesamowite efekty nic więc dziwnego, że poleca ją wielu trenerów. Jak wykonać ją prawidłowo?

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha

Jedno ćwiczenie, które wysmukli i uelastyczni naszą talię

Pozycja celuje w skośne mięśnie brzucha, znajdujące się po obu stronach mięśnia prostego. Wykonując ją regularnie porządnie wzmocnimy wspomniane mięśnie, a jednocześnie spalimy nadprogramową warstwę tłuszczu, gromadzącą się w tym miejscu. Wyrzeźbienie ładnego wcięcia w talii wcale nie jest aż takie trudne!

Ćwiczenie na smukłą talię - krok po kroku

  1. Połóż się na prawym boku. Lewą rękę załóż za głowę, prawą połóż na podłodze.
  2. Podnieś się na prawej ręce, jednocześnie unosząc z podłoża wyprostowane nogi, a tułów kierując w stronę nóg.
  3. Pomału opuść kończyny na podłogę i wróć tułowiem do wyjściowej pozycji. To kończy jedno powtórzenie.

Pamiętaj, aby na każdą stronę zrobić po tyle samo powtórzeń, aby regularnie rozłożyć ciężar. Dobre, efektywne treningi talii sprawią, że nasza sylwetka będzie wyglądać o wiele smuklej, a my optycznie będziemy wyglądać na wyższe.

Wcięcie w talii - co można jeszcze zrobić?

Oprócz opisanego ćwiczenia, na talię dobrze też robią krążenia biodrami, skrętoskłony oraz krążenia z hula-hop, a także skośne brzuszki (je jednak należy wykonywać z umiarem - zbyt intensywne ćwiczenia potrafią talię poszerzyć). Modelowaniu sylwetki w tym miejscu sprzyja również taniec - warto zapisać się na zajęcia z rumby czy salsy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.