Trening z hantlami. Jak ćwiczyć, aby zgubić zbędne kilogramy i zwiększyć masę mięśniową?

Zestaw hantli to nie tylko doskonały sposób na wzmocnienie mięśni ramion. Możesz także pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej.

Jeżeli planujesz w tym roku schudnąć, a gdzieś w domu masz schowany komplet ciężarków, najwyższy czas je wyjąć i zacząć układać treningi z ich wykorzystaniem. Hantle pomagają nie tylko w zwiększeniu masy mięśniowej, lecz także pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą domowy trening oporowy?

Zobacz wideo Turbospalanie. Trening odchudzający - 200 kcal w niecałe 15 minut

Jak schudnąć z hantlami? Naukowcy przeprowadzili badanie. Oto wyniki

Specjaliści zastanawiający się nad wpływem treningu z ciężarkami na odchudzanie postanowili przeprowadzić eksperyment. Grupa chętnych przez sześć tygodni wykonywała trening bez sprzętu, druga grupa zaś z użyciem hantli o wadze jednego kilograma. Wyniki był jednoznaczne; ta część badanych, która ćwiczyła z hantlami uzyskała znaczący spadek BMI. Wyniki zostały opublikowane w "Journal of Taibah University Medical Sciences".

Inne zalety treningu z hantlami

Oprócz wzmocnienia kondycji oraz spadku wagi, ćwiczenia z hantlami niosą szereg innych korzyści. Dzięki takiemu treningowi oporowemu zmienia się proporcja ilości tkanki tłuszczowej oraz masy mięśniowej w organizmie. Dobrze dobrane ćwiczenia siłowe pomogą zrzucić nadprogramowe kilogramy znacznie szybciej niż trening cardio. Regularne zajęcia z wykorzystaniem hantli spowalniają też proces zwany atrofią, który polega na osłabieniu mięśni postępującym wraz z wiekiem. Treningi wzmacniają mięśnie i opóźniają pogorszenie się naszej kondycji. Odpowiednie ćwiczenia mogą również pozytywnie wpłynąć na nasze serce. Zakup hantli to naprawdę niewielka inwestycja, a może znacznie poprawić nasze zdrowie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.