Jedno ćwiczenie, które pomoże w wyrzeźbieniu dolnych mięśni brzucha. Tylko wygląda na proste!

Dolne mięśnie brzucha są dość często pomijane podczas ćwiczeń. Sprawy nie polepsza fakt, że ich trening nie należy do łatwych zadań. Co zrobić, aby je wzmocnić?

Mocne dolne mięśnie brzucha czasem wydają się wręcz niemożliwe do osiągnięcia. Czy mimo intensywnych regularnych ćwiczeń, wciąż nie widzisz efektów? Wytrenowanie tej części ciała wymaga cierpliwości i odpowiedniego przygotowania. Chcesz mieć wyrzeźbione dolne mięśnie brzucha? Koniecznie do planu treningowo włącz tę pozycję. 

Zobacz wideo Ulubione ćwiczenia Joanny Jóźwik

Trening dolnych mięśni brzucha - wystarczy jedno ćwiczenie

Mięśnie w tej części ciała świetnie pracują przy podnoszeniu wyprostowanych nóg w górę w pozycji leżącej. Te proste, nie wymagające sprzętu ćwiczenie jest świetnym sposobem, jeśli chcemy wzmocnić brzuch w dolnej części. 

Jak prawidłowo unosić nogi w pozycji leżącej?

  1. Połóż się na plecach. Następnie unieś nogi w górę, kierując palce u stóp w kierunku sufitu. 
  2. Umieść w taki sposób kość ogonową, aby plecy płasko przylegały do podłoża. 
  3. Trzymając nogi prosto, zacznij opuszczać je w kierunku ziemi, cały czas trzymając plecy płasko i nie wyginając kręgosłupa.
  4. Kiedy zejdziesz tak nisko, jak to tylko możliwe, zachowując pozycję, napnij mięśnie rdzenia, aby przywrócić nogi do pozycji wyjściowej. 

Zrób tyle powtórzeń, ile dasz radę. Na początku zaleca się wychodzić od 5-10 powtórzeń.

Czy ćwiczenie jest skuteczne?

Trening może przynieść doskonałe rezultaty, jeżeli wykonujemy każdy ruch prawidłowo. Bardzo ważne jest, aby podczas ćwiczenia nie odklejać pleców od podłoża; tylko wtedy mięśnie pracują tak, jak powinny. Jeśli do ruchu zaangażujemy ręce, mięśnie brzucha nie będą odpowiednio pracować. Ważne jest również to, aby nie zginać nóg w kolanach - choć jest to naprawdę trudno. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.