Pięć ćwiczeń z lekkimi ciężarkami, które maksymalnie wykorzystują nasze możliwości. Poprawa kondycji gwarantowana

Lekkie ciężarki warto mieć w domowym wyposażeniu. Niech waga was nie zmyli - dobrze opracowany trening przynosi wiele korzyści.

Trening z ciężarkami to doskonały pomysł na powrót do formy w domowych warunkach. Nie kosztują dużo, a zdecydowanie zwiększają możliwości podczas ćwiczeń. Dzięki ciężarkom nasze treningi nie będą też monotonne, co tylko zmobilizuje nas do regularnych zajęć. Jak ćwiczyć z ciężarkami?

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający

Domowy trening z ciężarkami - pięć prostych ćwiczeń

Ćwiczenie pierwsze

Rozstaw stopy na szerokość bioder i ułóż je tak, aby jedna stopa była przed drugą. Taka pozycja zapobiega wyginaniu się dolnej części pleców. Chwyć w obie dłonie po ciężarku. Wypchnij klatkę piersiową, napnij mięśnie brzucha i unieś łokcie tak, aby były blisko żeber. Ściśnij triceps, aby wyprostować rękę w łokciu, a następnie powoli wróć do wyjściowej pozycji, aby ustawić dłoń w jednej linii z łokciem.

Ćwiczenie drugie

Uklęknij jednym kolanem na macie, ciężarki trzymaj w obu dłoniach. Napnij mięśnie brzucha, plecy trzymaj proste. Unieś ręce na boki i wyprostu tak, aby były równoległe do podłogi. Zrób kilka powtórzeń, a potem zmień pozycję nóg i powtórz.

Ćwiczenie trzecie

Przyjmij pozycję klęku podpartego, a hantle połóż na nodze w zgięciu kolan. Oprzyj ręce do łokcia na macie. Napnij pośladki i unieś jedną nogę w górę, uważając, aby nie upuścić ciężarka. Po kilku powtórzeniach opuść nogę i powtórz to samo na drugą stronę.

Ćwiczenie czwarte

Zejdź do pozycji wysokiej deski (ciężarki cały czas są w dłoniach). Następnie unieś prawą rękę, kierując ciężarek w górę, upewniając się, że druga ręka z ciężarkiem jest stabilnie oparta o podłogę. W trakcie unoszenia prawej ręki odwróć w tę samą stronę ciało, tak jak przy wykonywaniu planku bocznego. Wróć do wysokiej deski i powtórz to samo, tym razem unosząc lewą rękę.

Ćwiczenie piąte

Połóż się na plecach, unieś nogi, kierując stopy w sufit. W rękach cały czas trzymaj ciężarki. Wyprostuj ręce w górę. Ruch polega na otwieraniu rąk na boki i następnym powrocie do pozycji pionowej. Robimy kilka powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.