Regularne picie tej herbaty może pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Wystarczą dwie filiżanki dziennie

Intensywne treningi, właściwie ustawiona dieta - czy można zrobić coś jeszcze, aby pozbyć się zbędnych kilogramów? Możemy też... włączyć specjalną chińską herbatę do jadłospisu.

W popularnym magazynie "Nutrients" pojawiły się ostatnio obiecujące wyniki pewnych badań. Japońscy naukowcy odkryli, że wypicie dwóch filiżanek tradycyjnej chińskiej herbaty przyspiesza spalanie tłuszczu w organizmie. Jak to możliwe?

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Chińska herbata sposobem na zbędne kilogramy?

Specjaliści, którzy podjęli się sprawdzenia działania wspomnianej herbaty, postanowili przeprowadzić dwutygodniowy eksperyment. Część grupy badanych miało wypijać dwie filiżanki napoju dziennie, podczas gdy pozostała część chętnych opierała odchudzanie wyłącznie na diecie i ćwiczeniach. Jakie efekty przyniosło badanie? Pierwsza grupa, która wypijała herbatę oolong, spalała tłuszcz aż o dwadzieścia procent szybciej!

Jak wszystkie herbaty, oolong zawiera kofeinę, która wpływa na metabolizm energetyczny poprzez przyspieszenie naszego tętna. Jednak badania sugerują, że spożywanie tej herbaty może również zwiększać rozkład tłuszczu, niezależnie od tego, czy znajdująca się w niej kofeina jeszcze działa - tłumaczy jeden z naukowców.

Zadziwiające okazało się to, że oolong wpływa na organizm nawet podczas snu, przyspieszając zachodzące procesy trawienne! Przy tym wszystkim nie zauważono, aby napój wywoływał szkodliwe działania na sen, który jest tak ważny do prawidłowej regeneracji. Naukowcy kontynuują badania, aby zobaczyć, jak herbata będzie wpływać na organizm w wersji bezkofeinowej.

Herbata oolong - jak ją zaparzyć?

Właściwe parzenie jest kluczowe, jeśli chcemy w pełni cieszyć się ze smaku i korzyści tej niezwykłej herbaty. Oolong lubi bardzo wysoką temperaturę; idealna będzie zagotowana woda o 95 stopniach Celsjusza. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.