Alternatywa dla detoksu, czyli co zrobić, aby oczyścić organizm bez przeprowadzania specjalnej sokowej diety

Jeżeli stosowanie typowych detoksów jest ci nie po drodze, wprowadź w życie kilka innych prostych zmian.

Detoks zwykle kojarzy nam się ze spożywaniem przez kilka dni wyłącznie soków warzywnych, co pomoże nam w poświątecznym resecie organizmu. Restrykcyjne diety i głodówki wywołują u ciebie przerażenie? Oczyścić organizm można w zupełnie inny sposób.

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o swojej diecie. "To był rodzaj wegańskiego detoksu"

Jak oczyścić organizm bez typowego detoksu?

Stosowanie restrykcyjnej diety, która dopuszcza tylko konkretne soki, może mieć tragiczne skutki. Zdecydowanie lepiej, zamiast nagłego przeskoku na taką dietę, będzie systematyczne wprowadzanie drobnych, ale znaczących zmian. Co zrobić, aby przeprowadzić detoks... bez detoksu?

Po pierwsze, zróżnicowana dieta

Jedz regularne posiłki, włącz do menu więcej warzyw i sezonowych owoców, ogranicz tłuszcz, czerwone mięso, cukier i sól. Tak proste i oczywiste zmiany naprawdę pomagają. Pilnuj też właściwej ilości pełnowartościowego białka. Ważne jest też, aby planować swoje posiłki z wyprzedzeniem. Prawidłowy rozkład jadłospisu na cały dzień pozwala uniknąć podjadania między posiłkami, a w rezultacie przyspiesza metabolizm.

Po drugie, śpij zdrowo

Nie wystarczy przespanie odpowiedniej dla nas liczby godzin. Na co najmniej godzinę przed snem wyłącz telefon, telewizor, komputer i wszystkie inne elektroniczne rozpraszacze. Wywietrz pokój i wprowadź się w spokojny nastrój. Możesz kilka minut poświęcić na jogę lub medytację, aby wyciszyć się i uspokoić myśli. W trakcie snu, nasza świadomość odpoczywa, a w ciele zachodzi wiele ważnych procesów trawiennych, podczas których usuwane są toksyny, a witaminy i minerały zatrzymywane i magazynowane we właściwych miejscach.

Po trzecie, nawadniaj się

Cały czas bardzo wiele osób zapomina o tym, jak ważna jest właściwa ilość płynów. Właściwe nawodnienie jest kluczem do prawidłowej przemiany materii, nawilżenia skóry od środka, a także prawidłowego wytwarzania energii. Bez wody nasz organizm nie jest w stanie normalnie funkcjonować. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.