Prosty trik, który przyniesie dużą zmianę w treningach. Domowe ćwiczenia będą jeszcze skuteczniejsze

Dla wielu osób domy zmieniły się nie tylko w biura, lecz także w siłownie. Jak samodzielnie ćwiczyć, aby widzieć zadowalające efekty? Czasem wystarczy jedna prosta zmiana.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na domowe treningi HIIT, cardio, oporowe, jogę czy pilates, zależy nam, aby w miarę szybko zauważać zachodzące zmiany. Systematyczna poprawa kondycji działa zachęcająco, aby dalej kontynuować podjęte treningowe wyzwania. Co zrobić, jeśli mimo starań, niezbyt widzimy różnicę? Czasem wystarczy sięgnąć po odpowiedni sprzęt.

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz w intensywnym treningu z taśmami oporowymi

Chcesz wzmocnić kondycję, trenując w domu? Kup hantle!

Alice Liveing w rozmowie z magazynem "Huffington Post" poleciła zestaw hantli każdemu, kto chce zbudować kondycję, wzmocnić mięśnie i pożegnać się z nadprogramowymi kilogramami. Trenerka podkreśliła, że te treningowe akcesoria są wyjątkowo wszechstronne i stosunkowo tanie. 

Przy wszystkich treningach domowych, które stały się dla nas w zeszłym roku normą, hantle są jednym z najlepszych sposobów do utrzymania kondycji - powiedziała Liveing.

Hantle dostaniemy w szerokim przedziale cenowym, dzięki czemu zawsze znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkowo różna waga pomaga dostosować hantle do naszej kondycji. Co więcej, ćwiczeniowych propozycji z wykorzystaniem tego akcesorium jest całe mnóstwo. Do dyspozycji mamy wiele kont na Instagramie czy kanały fitnessowe na platformie YouTube. Jaki trening poleciła Alice? Poniżej znajdziecie kilka propozycji od samej trenerki.

Domowe ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenie pierwsze

Złap pionowo jeden hantel w obie dłonie. Trzymaj go na wysokości klatki piersiowej, przyciągając łokcie do ciała. Nogi rozstaw na szerokość bioder. Następnie wykonaj przysiad, nie pochylając do przodu klatki piersiowej oraz nie odrywając stóp od podłoża. Zrób kilka-kilkanaście powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Połóż się na podłodze lub połóż górną część ciała na ławie, opierając stopy o podłogę i uginając kolana. W każdej dłoni umieść hantle. Wyprostuj ręce w górę, trzymając ciężarki w taki sposób, aby ciężarki były skierowane ku sobie. Następnie opuść ręce w dół, zginając łokcie. Zrób kilka powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Stań prosto, chwyć po hantli w każdą dłoń. Następnie, zachowując proste plecy, zrób wypad lewą nogą w przód, aż do zgięcia kolana. Wróć do wyjściowej pozycji i powtórz, tym razem robiąc wypad prawą nogą. Zrób tyle samo powtórzeń na każdą nogę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.