Jak skocznie wejść w nowy rok? Z szybkim treningiem Kayli Itsines! Nie wymaga sprzętu, a działa na całe ciało

Przepis na idealny domowy trening? Bez sprzętu, wymagający niewiele przestrzeni, krótki, ale intensywny. Wszystkie wymagania spełnia propozycja od jednej z najpopularniejszych trenerek na świecie.

Programy Kayli Itsines cieszą się ogromną popularnością w sieci. Nowości pojawiające się na Instagramie trenerki śledzi prawie 13 milionów obserwatorów. Nic dziwnego, ćwiczenia Kayli zazwyczaj nie wymagają użycia żadnego sprzętu i są tak ułożone, aby nie zajęły dużo czasu. Poniższy trening nie zajmie dłużej, niż piętnastu minut (razem z przerwami). Idealnie sprawdzi się na rozpoczęcie nowej serii styczniowych ćwiczeń.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Trening z Kaylą Itsines. Trwa niecałe 15 minut

Ćwiczenie pierwsze

Stań prosto, stopy rozstaw szerzej, niż na szerokość bioder. Lekko zegnij kolana i biodra, a następnie wykonaj przysiad. Wyskocz z pozycji w górę, a gdy już się wyprostujesz skręć biodrami w lewą stronę, jednocześnie przekładając lewą stopę przed prawą. Przeskocz do przysiadu sumo i wykonaj kolejny przysiad. Powtórz, tym razem obracając się w lewą stronę. Powtarzaj przez 60 sekund.

Ćwiczenie drugie

Stań prosto, tym razem ustawiając stopy na szerokość barków. Splecione dłonie utrzymuj na wysokości klatki piersiowej. Następnie zrób wypad lewą nogą w tył tak, aby uklęknąć na kolanie. Prawa noga, która została na miejscu powinna zgiąć się do momentu, aż pod kolanem utworzy się kąt 90 stopni. Wróć do pozycji wyjściowej i zrób wypad prawą nogą. Kontynuuj przez minutę.

Ćwiczenie trzecie

Połóż się plecami na macie, ręce ułóż wzdłuż ciała. Nogi zegnij w kolanie, a stopy oprzyj stabilnie o podłogę. Następnie, napinając mięśnie brzucha, unieś z podłogi plecy w górę. Przytrzymaj przez dwa oddechy i wróć na podłoże. Powtarzaj przez minutę.

Ćwiczenie czwarte

Przejdź do pozycji wysokiej deski. Wtedy przyciągnij prawe kolano do lewego łokcia, odstaw nogę na miejsce i przyciągnij lewe kolano do prawego łokcia. Staraj się wykonać do ćwiczenie najszybciej, jak potrafisz. Kontynuuj przez 30 sekund.

Ćwiczenie piąte

Wróć do pozycji stojącej i wykonaj szybki bieg w miejscu z wysokim unoszeniem kolan. Pilnuj, aby plecy były proste. Nie zapominaj o miarowym, głębokim oddychaniu. Kontynuuj przez kolejnych 30 sekund.

Po zakończeniu ostatniego ćwiczenia masz 30 sekund przerwy. Po tym czasie powtórz cały obwód jeszcze dwa razy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.