Redaktorka popularnego magazynu wypróbowała trening Halle Berry, skupiający się na mięśniach brzucha. Jakie przyniósł efekty?

Halle Berry jest wzorem dla wielu kobiet. Aktorka kocha aktywność fizyczną, zwraca też uwagę na swoją dietę. Redaktorka "PopSugar" postanowiła przekonać się na własnej skórze, co dają proponowane przez gwiazdę ćwiczenia.

Doskonała forma Halle Berry często wprowadza internautów w zdumienie. 54-letnia aktorka zachwyca płaskim brzuchem i szczupłą sylwetką, stając się motywacją dla wielu kobiet do rozpoczęcia przygody z ćwiczeniami. Tamara Pridgett postanowiła zobaczyć, jak sprawdzają się treningi Berry na mięśnie brzucha. Jak ocenia efekty?

Zobacz wideo Halle Berry pokazała trzy ulubione ćwiczenia na ramiona

Trening na mięśnie brzucha. Plan ćwiczeń Halle Berry

Redaktorka zdecydowała się wypróbować jeden z nowszych treningów, który niedawno zaprezentowała Berry na InstaStories. Całość trwa pięć minut i składa się z pięciu ćwiczeń:

  • Przysiad w pozycji siedzącej, z ręcznikiem trzymanym nad głową (10-20 powtórzeń). Usiądź na macie, ręcznik zwiń w rulon, chwyć za oba końce i trzymaj nad głową na wyprostowanych rękach, napinając materiał. Następnie pochyl plecy lekko do tyłu i oderwij nogi od ziemi. Przyciągnij do siebie jednocześnie kolana i brzuch. Pilnuj prostych pleców. Zrób podaną liczbę powtórzeń.
  • Powolne skręty ciała z wyprostowaną ręką (10- 20 powtórzeń). Pozostając w pozycji siedzącej, tym razem rozwiń ręcznik na całą jego długość. Stopy unieś delikatnie nad ziemię. Plecy odchyl lekko do tyłu. Linia kolan powinna znajdować się mniej więcej na wysokości brzucha. Następnie, trzymając napięty ręcznik w wyprostowanych rękach, powoli zacznij skręcać ciałem w prawą stronę. Następnie wróć do centralnej pozycji i powtórz to samo na prawą stronę. Zrób po 5-10 powtórzeń na każdą stronę.
  • Przysiady z wyskokiem (10-20 powtórzeń). Wykonaj przysiad z napiętym ręcznikiem w dłoniach, trzymając go nad głową. Następnie przeskocz przez tkaninę, jak przez skakankę. Przed tobą podana wcześniej liczba powtórzeń całego ćwiczenia.
  • Wykroki w tył z ugięciem kolana (10-20 powtórzeń). Trzymaj zrolowany ręcznik nad głową. Kontrolując proste plecy zrób wykrok prawą nogą w tył tak, aby zgiąć lewe kolano. Ostrożnie wróć do pozycji wyjściowej i zrób 5-10 powtórzeń na każdą nogę.
  • Łyżwiarz (10-20 powtórzeń). Połóż ręcznik obok stopy prawej nogi i stań prosto. Ćwiczenie polega na przeskakiwaniu przez tkaninę w pozycji, której przyjmują zawodnicy łyżwiarstwa szybkiego. W tym celu pochyl ciało lekko do przodu, ręce trzymaj przy bokach, a nogi zegnij w kolanach. Przeskakuj z nogi na nogę, włączając do ruchu ręce. Gdy lądujesz na lewej stopie, przyciągnij do niej prawą dłoń i na odwrót. 

Efekty wykonywania treningu Halle Berry

Tamara przyznała, że trening jest dość męczący; ale przecież bez odpowiedniego wysiłku nie ma efektów! Pridgett potwierdziła, że wybrane przez Halle ćwiczenia wywołują w mięśniach brzucha prawdziwy pożar i angażują je do ogromnej pracy. Podsumowując, jeżeli marzy nam się płaski i wyrzeźbiony brzuch, treningowa propozycja Halle Berry jest świetnym wyzwaniem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.