Szybki trening mięśni brzucha. Wystarczy pięć ćwiczeń, aby porządnie się zmęczyć

Jeżeli zapanowaliśmy nad dietą, kolejnym krokiem do płaskiego brzucha jest włączenie odpowiednich ćwiczeń. Ten trening wyciska siódme poty, ale przynosi świetne efekty.

Kolejny miesiąc dobrze jest zacząć od rozplanowania kolejnych treningów. Dzisiaj przychodzimy do was z propozycją intensywnego treningu obwodowego, skupiającego się na mięśniach brzucha. Do ćwiczeń nie potrzebujesz żadnego sprzętu, dlatego z łatwością wykonasz je samodzielnie w domu. 

Zobacz wideo Ulubione ćwiczenia Joanny Jóźwik

Pięć ćwiczeń, dzięki którym poczujecie mięśnie brzucha

Każde z poniższych ćwiczeń wykonaj od razu po sobie, nie robiąc przerwy. Postaraj się zrobić trzy lub cztery rundy - pomiędzy nimi masz minutową przerwę na odpoczynek.

Ćwiczenie pierwsze - 20 powtórzeń

Przyjmij pozycję wysokiej deski na wyprostowanych ramionach. Następnie unieś prawą rękę i dłonią dotknij do lewego ramienia, wtedy wróć nią na miejsce. To samo powtórz z lewą ręką. Zrób podaną liczbę powtórzeń i przejdź od razu do drugiego ćwiczenia.

Ćwiczenie drugie - 15 powtórzeń

Połóż się na plecach, obie ręce umieść pod kością ogonową. Wyprostuj obie nogi, napnij mięśnie i trzymając stopy razem powoli unieś je w górę, jednocześnie napinając mięśnie brzucha, tak, aby utworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Powoli opuść nogi do pozycji wyjściowej i powtórz.

Ćwiczenie trzecie - 16 powtórzeń

Zacznij od deski na przedramionach. Wtedy unieś się na lewej ręce, prostując ją w łokciu, następnie prostując prawą, aby przyjąć pozycję wysokiej deski na wyprostowanych rękach. Opuść lewe przedramię, a potem prawe wracając do pozycji startowej. Pilnuj, aby plecy cały czas pozostawały w jednej linii.

Ćwiczenie czwarte - 10 powtórzeń na każdą stronę

Połóż się plecami na macie, dłonie trzymaj przy uszach. Lewą nogę wyprostuj. Zegnij w kolanie prawą nogę, stawiając stopę płasko na ziemi. Następnie przyciągnij lewy łokieć do prawego kolana. Staraj się unieść ciało za pomocą mięśni brzucha. Po dziesięciu powtórzeniach zamień pozycje nóg i powtórz to samo, przyciągając prawy łokieć do lewego kolana.

Ćwiczenie piąte - 10 powtórzeń

Wróć do pozycji deski. Linia dłoni powinna znajdować się lekko przed linią ramion. Zegnij łokcie i opuść w dół ciało, aż klatka piersiowa znajdzie się tuż nad podłogą. Zatrzymaj się i szybko wróć w górę. Pamiętaj, aby przez całe ćwiczenie napinać mięśnie brzucha.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.