Oczyszczanie z dietą keto. Na tym detoksie możesz zrzucić nawet cztery kilogramy!

Styczeń to czas, gdy wiele osób decyduje się na detoks organizmu. Początek roku to doskonały czas, aby wprowadzić nowe nawyki żywieniowe, a wcześniej oczyścić ciało z zalegających toksyn.

Detoksy dla wielu z nas są już stałym elementem wejścia w nowy rok. Doktor Kellyann Petrucci z tej okazji przeanalizowała i rozplanowała przydatny pięciodniowy plan oczyszczania z dietą keto, który ma przynieść niesamowite rezultaty. Jak wprowadzić plan specjalistki w życie?

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o swojej diecie. "To był rodzaj wegańskiego detoksu"

Nowa dieta keto - dla kogo?

Tradycyjna dieta ketogeniczna skupia się na wyłączeniu skrobi oraz cukru i zastąpieniu tych produktów tłuszczem. W ten sposób obniżamy poziom cukru we krwi, a nasz organizm musi szukać źródła energii gdzie indziej. W tym momencie dochodzi do tzw. ketozy, czyli procesu, w którym nasze ciało przekształca zalegający tłuszcz w energię. Według licznych badań wiemy, że w ten sposób możemy przyspieszyć redukcję tkanki tłuszczowej nawet o kilkaset procent! Podczas ketozy zmniejsza się również poczucie głodu, a my czujemy się pobudzeni do działania. Jednak dieta ketogeniczna nie jest dla wszystkich. Jeśli przed jej rozpoczęciem czujemy się zmęczeni, tradycyjna keto może nasz stan jeszcze pogorszyć. Właśnie z tego powodu dr Kellyann Petrucci opracowała nową wersję.

Pięciodniowy detoks z dietą keto - na czym polega?

Petrucci zawarła w planie dietetycznym soki, koktajle oraz zupy. Doktor podkreśla, że z płynów wchłaniamy aż 90 procent więcej składników odżywczych, niż z ciał stałych. 

Twoje ciało wykorzystuje te składniki odżywcze do przyspieszenia metabolizmu, eliminacji toksyn uwięzionych w komórkach i samoleczenia. To właśnie sprawia, że jest to bezpieczny sposób na odchudzanie - dodaje dr Kellyann w wywiadzie dla magazynu "First for Women".

Sekretem detoksu specjalistki jest spożywanie innego rodzaju białka, a mianowicie dostarczanie kolagenu. Jak podkreśla doktor, żadne inne białko nie stymuluje szybszej utraty tłuszczu. Aminokwasy zawarte w kolagenie pomagają w przekształceniu się spożywanych składników odżywczych w mięśnie zamiast tłuszczu. 

Pięciodniowy detoks z dietą keto wg dr Kellyann Petrucci - co można jeść?

W planie żywieniowym polecanym przez dietetyczkę znajdziemy następujące zalecenia:

  1. Po przebudzeniu pijemy szklankę wody z cytryną. Do porcji wyciskamy sok z połówki cytrusa.
  2. Na śniadanie i lunch wypijamy zielone smoothie przygotowane ze szklanki wody, jednej miarki kolagenu w proszku, dwóch garści zielonych warzyw oraz 1/4 awokado lub łyżeczki niesłodzonego masła orzechowego. Do smaku dodajemy przyprawy oraz odrobinę stewii.
  3. Detoksowy koktajl, do wypicia w ciągu dnia zrobimy z jednej marki kolagenu w proszku, szklanki niesłodzonego napoju migdałowego lub kokosowego, garści mrożonych jagód oraz odrobiny gorzkiego kakao i stewii do smaku.
  4. Na obiad mamy specjalną ketogeniczną zupę, przygotowaną z dwóch szklanek bulionu kostnego, łyżki oliwy lub oleju kokosowego, dowolnej ilości warzyw bez skrobi oraz ulubionych przypraw do smaku. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.