Jak zrobić trening siłowy bez hantli? Tak wzmocnisz mięśnie nawet, jeśli nie posiadasz dodatkowego ekwipunku

Nawet bez kompletu hantli czy kettlebells możesz wykonać dobry trening siłowy. Oto podstawowe zasady.

Korzystny trening siłowy bez ciężarków, dostępnych na siłowni? Tak, to możliwe! Jeśli nie masz takich akcesoriów w domu, nie masz się również czym martwić. Istnieją treningi siłowe z wykorzystaniem masy własnego ciała. Ćwiczenia z tego zakresu są coraz chętniej wybierane również przez zaawansowanych entuzjastów sportu

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający

Dlaczego warto zdecydować się na trening siłowy bez sprzętu?

Podnoszenie ciężarów, zwłaszcza na początku przygody z ćwiczeniami, wydaje się zbyt trudne. Treningów z takim ekwipunkiem nie ułatwia fakt, że cały czas mamy zamknięte siłownie i kluby fitness, a nie każdy z nas posiada hantle w domu. To jedne z powodów, aby w końcu przekonać się do treningu siłowego bez sprzętu. 

Ryzyko kontuzji to poważny powód, dla którego ktoś może unikać podnoszenia ciężarów. Jeśli nie korzystasz z pomocy specjalisty i nie znasz treningu siłowego, możesz łatwo nabawić się problemów - dodaje w rozmowie z "CNet" Nadia Murdock, trenerka personalna i założycielka własnej platformy z ćwiczeniami online.

Jak ćwiczyć z wykorzystaniem własnej masy ciała?

Wykorzystanie oporu własnego ciała może być skutecznym sposobem na budowanie siły, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy ćwiczyć lub mamy ograniczony budżet. Jak dodaje Murdock, bardzo ważne jest, aby pamiętać, że podczas takiego treningu będziemy trenować nieco inaczej, aby uzyskać właściwe wyniki. Przede wszystkim zwiększamy liczbę powtórzeń poszczególnych pozycji. Pamiętajmy też, że jeśli ćwiczenie nie stanowi dla nas żadnego problemu, wykonujemy za mało powtórzeń. Jakie ćwiczenia wchodzą w składa takiego treningu? My szczególnie polecamy:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.