Dlaczego ćwiczenia z taśmami oporowymi są cenniejsze, niż myślisz? Oto najważniejsze zalety

Wiele osób rezygnuje z wykorzystania podczas ćwiczeń taśm oporowych, sądząc, że nie są aż tak przydatne. Jest to błędne przekonanie - taśmy są wszechstronnym akcesorium.

Szukasz czegoś, co wzmocni efekty ćwiczeń, ale po obejrzeniu kilku treningów z taśmami masz wrażenie, że ich wykorzystanie nic nie daje? Jesteś w błędzie! Choć ćwiczenia z taśmami mogą wyglądać na proste - w rzeczywistości jest inaczej. Poznaj najważniejsze zalety takiego treningu.

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz w intensywnym treningu z taśmami oporowymi

Zalety treningów z taśmami oporowymi

Nie bez powodu osoby, które często odwiedzają siłownię i są już bardziej zaznajomione z treningami, decydują się na taśmy oporowe. Im dłużej trenujemy, tym więcej odkrywamy możliwości i zalet z wykorzystania dodatkowych akcesoriów.

Mamy przenośną i tanią siłownię

Taśmy oporowe są jedną z najtańszych metod na urozmaicenie treningów. Ćwiczenia wykonamy dosłownie wszędzie; na siłowni, w domu, na dworze czy w pokoju hotelowym. Tego rodzaje treningów nie wymagają też dużo miejsca - wystarczy kawałek podłogi i wygodna mata.

Naśladujemy ruchy funkcjonalne

Wiele ćwiczeń przy wykorzystaniu taśm oporowych naśladuje ruchy funkcjonalne, czyli  ruchy, które wykonujemy w życiu codziennym. Dzięki temu, taki trening jest też bezpieczniejszy od ćwiczeń, gdzie podnosimy ciężary w nienaturalnych pozycjach.

Możemy wzmocnić lżejsze ćwiczenia

Jeżeli podstawowy trening bez sprzętu przestał już sprawiać nam trudności - czas na podniesienie poprzeczki. Taśmy oporowe wzmocnią proste ćwiczenia, a my zbudujemy mięśnie oraz swoją pewność siebie, aby w przyszłości wykonać jeszcze trudniejsze pozycje.

Napinamy mięśnie podczas całego treningu

Gdy ćwiczymy z taśmami, mięśnie cały czas są napięte, co sprawia, że pracują ciężej. A w ten sposób szybciej zobaczymy efekty wykonywanych treningów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.