Anna Lewandowska o powiązaniu poczucia własnej wartości i samoakceptacji. Na czym polega?

Droga do osiągnięcia wyznaczonych celów zależy od naszego podejścia do świata i nas samych. Anna Lewandowska tłumaczy, na czym polega samoakceptacja i dlaczego jest tak ważna.

Anna Lewandowska niedawno dodała wpis na blogu dotyczący tego, jak ważne jest poczucie własnej wartości. W nowym artykule trenerka zauważa, że nie zbudujemy poczucia własnej wartości, jeśli najpierw siebie nie zaakceptujemy. Na czym polega samoakceptacja według Lewandowskiej?

10 tys. dzieci na całym świecie urodziło się z poważnymi deformacjami, wiele z nich zmarło Cierpisz na bezsenność? Wypróbuj trening na zdrowy sen. Z roku na rok jest coraz popularniejszy MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Zobacz wideo Anna Lewandowska podzieliła się szybkim intensywnym treningiem

Anna Lewandowska o samoakceptacji; "najpierw trzeba zrozumieć siebie, swoje emocje, cele, marzenia "

Zrozumienie siebie oraz tego, co nam w duszy gra, jest podstawą, aby zaakceptować siebie. Jeżeli odkryjemy, co stoi za motywacjami naszych działań oraz w jaki sposób reagujemy na określone sytuacje, będzie zdecydowanie łatwiej realizować plany na przyszłość. Lewandowska mówi również o tym, aby dawać upust swoim emocjom - krzyk, płacz oraz śmiech to normalne reakcje, których nie należy tłumić. Musimy zdawać sobie sprawę ze swoich zalet i wad, aby w pełni móc kształtować własny charakter. Zaakceptowanie siebie wpłynie również na nasze kontakty z innymi. Brak problemu z własnymi emocjami pozytywnie wpływa na nawiązywanie nowych znajomości.

domowy detoks Najprostsze sposoby na detoks. Dzięki nim poprawisz przemianę materii i swoje samopoczucie MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Zmienność trzeba zaakceptować

Wiele cech naszej osobowości z wiekiem ulega zmianie, Charakter kształtuje się całe życie, a wpływ na niego ma środowisko, w którym się obracamy, oraz nasz stosunek do siebie. Wiedza, umiejętności, przeżyte wydarzenia - to tylko część składowych, które tworzą nasze "ja". Po czasie z pewnością zauważymy, jak bardzo różnimy się od siebie z przeszłości - i nie ma w tym absolutnie nic złego. Codziennie zmianie ulegają też nasze emocje, które potrafią się przekształcić z minuty na minutę. Trenerka podkreśla, aby dawać emocjom dojść do głosu, wsłuchać się w nie i zmierzyć się z nimi. W ten sposób zyskamy większą samoświadomość. Poznanie własnych motywacji powoduje, że zmniejsza się w nas uczucie frustracji.

Więcej o: