Anna Lewandowska o powiązaniu poczucia własnej wartości i samoakceptacji. Na czym polega?

Droga do osiągnięcia wyznaczonych celów zależy od naszego podejścia do świata i nas samych. Anna Lewandowska tłumaczy, na czym polega samoakceptacja i dlaczego jest tak ważna.

Anna Lewandowska niedawno dodała wpis na blogu dotyczący tego, jak ważne jest poczucie własnej wartości. W nowym artykule trenerka zauważa, że nie zbudujemy poczucia własnej wartości, jeśli najpierw siebie nie zaakceptujemy. Na czym polega samoakceptacja według Lewandowskiej?

Zobacz wideo Anna Lewandowska podzieliła się szybkim intensywnym treningiem

Anna Lewandowska o samoakceptacji; "najpierw trzeba zrozumieć siebie, swoje emocje, cele, marzenia "

Zrozumienie siebie oraz tego, co nam w duszy gra, jest podstawą, aby zaakceptować siebie. Jeżeli odkryjemy, co stoi za motywacjami naszych działań oraz w jaki sposób reagujemy na określone sytuacje, będzie zdecydowanie łatwiej realizować plany na przyszłość. Lewandowska mówi również o tym, aby dawać upust swoim emocjom - krzyk, płacz oraz śmiech to normalne reakcje, których nie należy tłumić. Musimy zdawać sobie sprawę ze swoich zalet i wad, aby w pełni móc kształtować własny charakter. Zaakceptowanie siebie wpłynie również na nasze kontakty z innymi. Brak problemu z własnymi emocjami pozytywnie wpływa na nawiązywanie nowych znajomości.

Zmienność trzeba zaakceptować

Wiele cech naszej osobowości z wiekiem ulega zmianie, Charakter kształtuje się całe życie, a wpływ na niego ma środowisko, w którym się obracamy, oraz nasz stosunek do siebie. Wiedza, umiejętności, przeżyte wydarzenia - to tylko część składowych, które tworzą nasze "ja". Po czasie z pewnością zauważymy, jak bardzo różnimy się od siebie z przeszłości - i nie ma w tym absolutnie nic złego. Codziennie zmianie ulegają też nasze emocje, które potrafią się przekształcić z minuty na minutę. Trenerka podkreśla, aby dawać emocjom dojść do głosu, wsłuchać się w nie i zmierzyć się z nimi. W ten sposób zyskamy większą samoświadomość. Poznanie własnych motywacji powoduje, że zmniejsza się w nas uczucie frustracji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.