Anna Lewandowska tłumaczy, dlaczego poczucie własnej wartości jest tak ważne. "To być wolnym emocjonalnie"

Anna Lewandowska na swoim blogu wyjaśnia, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa samoakceptacja.

Anna Lewandowska jako osoba publiczna musi sobie radzić z wystawieniem się na opinie wielu osób. Jak wiadomo, w sieci pojawia się dużo hejtu, z którym mierzą się gwiazdy. Trenerka w "Cyklu do zdrowia" znalazła miejsce również na ten trudny temat. Jak ważna jest samoakceptacja i dlaczego nie warto uzależniać poczucia własnej wartości od osób trzecich?

Zobacz wideo Anna Lewandowska o samoakceptacji i dążeniu do "ideału"

Anna Lewandowska tłumaczy, czym jest poczucie własnej wartości

Trenerka zauważa, że samo pojęcie można podzielić na dwa typy. Relatywne poczucie wartości jest zmienne i ma nie wpływ opinia z zewnątrz. Stabilne to akie, które nie powinno zmieniać się przez zdanie osób trzecich. Właściwe poczucie własnej wartości spełnia wiele ważnych funkcji; ma m.in, zwiększa lub zmniejsza naszą motywację do wszelkich działań. Właśnie z tego powodu Lewandowska stara się uświadomić swoje czytelniczki, jak ważne jest zadbanie o właściwą samoakceptację.

Anna Lewandowska o tym, jak stres wpływa na zdrowieLewandowska i Wierzbicka opowiedziały, jak stres niszczy zdrowie

Praca nad samoakceptacją to praca nad emocjami

To, w jaki sposób będziemy odbierać sami siebie zaowocuje tym, jak w przyszłości będą wyglądać nasze różne relacje. 

Mieć wysokie poczucie własnej wartości to być wolnym emocjonalnie - dodaje Anna.

Anna Lewandowska o niechęci do ćwiczeńAnna Lewandowska zdradziła, co robi, gdy nie ma chęci na ćwiczenia

Opinię innych musimy nauczyć się przyjmować ze spokojem, co oczywiście nie jest łatwym zadaniem. Fala krytyki może zadziałać destrukcyjnie. Jednak, kiedy wierzymy w siebie i swoje możliwości, taką krytykę możemy potraktować konstruktywnie i wyciągnąć z niej pewne wnioski, aby w przyszłości lepiej nad sobą pracować. Tak jak słusznie zauważa trenerka, nie ograniczajmy się o cudze rady. Kierujmy się zdrowym (i swoim) rozsądkiem.

Więcej o: