Anna Lewandowska tłumaczy, dlaczego poczucie własnej wartości jest tak ważne. "To być wolnym emocjonalnie"

Anna Lewandowska na swoim blogu wyjaśnia, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa samoakceptacja.

Anna Lewandowska jako osoba publiczna musi sobie radzić z wystawieniem się na opinie wielu osób. Jak wiadomo, w sieci pojawia się dużo hejtu, z którym mierzą się gwiazdy. Trenerka w "Cyklu do zdrowia" znalazła miejsce również na ten trudny temat. Jak ważna jest samoakceptacja i dlaczego nie warto uzależniać poczucia własnej wartości od osób trzecich?

Zobacz wideo Anna Lewandowska o samoakceptacji i dążeniu do "ideału"

Anna Lewandowska tłumaczy, czym jest poczucie własnej wartości

Trenerka zauważa, że samo pojęcie można podzielić na dwa typy. Relatywne poczucie wartości jest zmienne i ma nie wpływ opinia z zewnątrz. Stabilne to akie, które nie powinno zmieniać się przez zdanie osób trzecich. Właściwe poczucie własnej wartości spełnia wiele ważnych funkcji; ma m.in, zwiększa lub zmniejsza naszą motywację do wszelkich działań. Właśnie z tego powodu Lewandowska stara się uświadomić swoje czytelniczki, jak ważne jest zadbanie o właściwą samoakceptację.

Praca nad samoakceptacją to praca nad emocjami

To, w jaki sposób będziemy odbierać sami siebie zaowocuje tym, jak w przyszłości będą wyglądać nasze różne relacje. 

Mieć wysokie poczucie własnej wartości to być wolnym emocjonalnie - dodaje Anna.

Opinię innych musimy nauczyć się przyjmować ze spokojem, co oczywiście nie jest łatwym zadaniem. Fala krytyki może zadziałać destrukcyjnie. Jednak, kiedy wierzymy w siebie i swoje możliwości, taką krytykę możemy potraktować konstruktywnie i wyciągnąć z niej pewne wnioski, aby w przyszłości lepiej nad sobą pracować. Tak jak słusznie zauważa trenerka, nie ograniczajmy się o cudze rady. Kierujmy się zdrowym (i swoim) rozsądkiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.