Trzy najlepsze ćwiczenia, które najszybciej wzmocnią mięśnie brzucha

Szukasz sposobu, aby od przyszłego roku wziąć się za siebie i wyćwiczyć wymarzone mięśnie brzucha? Postaw na te trzy ćwiczenia.

Płaski brzuch jest prostszy do wyćwiczenia, niż może nam się to wydawać. Choć droga do wymarzonej sylwetki zaczyna się w kuchni, odpowiednie treningi przyspieszą redukcję tkanki tłuszczowej i wzmocnią mięśnie"The Independent" podaje trzy rodzaje ćwiczeń, które według ekspertów najszybciej przybliżą nas do celu.

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha

Trzy ćwiczenia, które najszybciej wzmocnią mięśnie brzucha

Brzuszki z rowerkiem

Według badań przeprowadzonych przez ACE to najskuteczniejsze ćwiczenie, pobudzające do pracy mięśnie brzucha. Aby prawidłowo wykonać pozycję, połóż się na macie na plecach, umieść dłonie za uszami, a następnie oderwij od podłoża łopatki. Unieś nogi z podłogi i wykonuj ruch, jak przy jeździe na rowerze, starając się dotknąć lewym kolanem do prawego łokcia, a prawym kolanem do łokcia lewej ręki.

Krzesło kapitańskie

Do wykonania ćwiczenia niezbędne jest tytułowe krzesło kapitańskie, które znajdziemy na siłowniach. Sprzęt nie ma siedziska, posiada za to oparcie i podłokietniki oraz rączki. Aby poprawnie wykonać ćwiczenie na krześle, oprzyj się plecami we właściwym miejscu, złap za rączki, następnie napnij mięśnie brzucha i oderwij obie nogi z podłogi. Postaraj się je wyprostować i podnieś w górę. Następnie pomału wróć do pozycji wyjściowej.

Brzuszki na piłce gimnastycznej

Jeśli posiadasz piłkę w domu, jeden z trzech najlepszych treningów na brzuch zrobisz bez odwiedzania siłowni. Pomału połóż plecy na piłce, nogi ustaw tak, aby bez problemu zachować równowagę. Ręce umieść pod głową i wykonaj klasyczne brzuszki, uważając, aby piłka nie uciekła spod linii pleców. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.