Spacer z ciężarkami, czyli jak połączyć trening siłowy całego ciała z przyjemnością

Lubisz spacerować? Świetnie! Zobacz, w jaki sposób połączyć ulubioną aktywność z ćwiczeniami siłowymi.

Chodzenie to najprostszy rodzaj treningu, który pozwala nam się dotlenić i odprężyć. Zwykły spacer możemy w prosty sposób urozmaicić o ćwiczenia siłowe. Jakie są zalety marszu z ciężarkami? Powodów, dla których warto wypróbować taki rodzaj aktywności fizycznej jest kilka.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Dlaczego warto spacerować z ciężarkami?

Główne korzyści z takiego treningu będzie czerpać nasz układ sercowo-naczyniowy. Dzięki marszu z dodatkowym obciążeniem nasze ciało wykonuje większą pracę, zwiększa się zużycie tlenu, co w rezultacie powoduje, że szybciej on krąży po naszym organizmie. Wysiłek, jaki muszą w tę aktywność włożyć nasze mięśnie, jest porównywany do biegu. Sprawia to, że spacer z ciężarkami jest dobrą alternatywą dla osób, które nie przepadają za joggingiem lub z pewnych powodów nie mogą tak ćwiczyć. Ponadto taka forma treningu wzmacnia kości. 

Jakiej wagi ciężarki wybrać?

To zależy od naszej siły i kondycji. Trenerzy polecają zacząć od kilogramowego obciążenia, a potem ciężar ten stopniowo zwiększać. W ten sposób nasze ciało będzie miało czas, aby przystosować się do tej formy ruchu. Na rynku dostaniemy specjalne pasy, kamizelki, możemy również wykorzystać zwyczajne ciężarki. Nie zaleca się jednak spacerowaniu z obciążnikami przy kostkach, gdyż w ten sposób możemy zbytnio nadwyrężyć biodra.

Jak dostosować tempo spaceru?

Jeżeli spacerujesz regularnie, kontynuuj swoją rutynę i zachowaj ten sam dystans, co zwykle. Jeżeli jednak z ciężarkami nie jesteś w stanie utrzymać tego samego tempa, skróć trasę. Wiele z nas przy dodatkowym obciążeniu odruchowo zwalnia, a jest to błąd. Stopniowo możemy wydłużać czas marszu, pamiętając, aby cały czas zachować przyjęte tempo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.