Masz mało czasu na trening? Nic straconego! Te dwa supersety zrobisz w kilka minut

Efektywny trening w kilka minut? To możliwe! Jak podają specjaliści, nawet dziesięciominutowe ćwiczenia są skuteczne, gdy wykonujemy je regularnie. Poniższe dwie propozycje są tego dowodem.

Jeśli twoją jedyną wymówką od treningów jest brak czasu, te ćwiczenia są dla ciebie. Poniższy zestaw został opracowany przez specjalistkę. Sashah Handal postanowiła maksymalnie skrócić czas treningu i podnieść jego intensywność, aby mimo braku czasu, udało nam się efektywnie poćwiczyć.

Zobacz wideo Sandra Kubicka poleca ćwiczenia ABS. 20 minut pomoże Ci w zbudowaniu mięśni brzucha

Supersety od trenerki - jest krótko i intensywnie

Plan treningowy dla czytelników portalu "Bicycling" przygotowała Sashah Handal, instruktorka, która prowadzi zajęcia w Nowym Jorku. Handal dodaje, że takie szybkie ćwiczenia mają wiele różnych zalet. Gdy robimy kilka pozycji bez przerwy, mięśnie wykonują większą pracę, a w rezultacie spalamy więcej kalorii. Do każdego ćwiczenia możesz wykorzystać ciężarki lub butelki z wodą.

Pierwszy superset

  • Ćwiczenie pierwsze: rozstaw stopy nieco szerzej, niż na szerokość bioder. Chwyć w obie ręce ciężarki. Łokcie trzymaj przy samym ciele. Odstaw prawą nogę do tyłu po przekątnej linii, aby prawa stopa znalazła się za linią lewej stopy. Ostrożnie zegnij kolana i napnij mięśnie brzucha. Wróć do pozycji wyjściowej i podnieś ręce z ciężarkami do góry. Wykonaj w ten sposób 12-15 powtórzeń na każdą nogę.
  • Ćwiczenie drugie: ustaw stopy na szerokość bioder, lekko zegnij kolana. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę. Prawą stopę unieś lekko z podłogi i ustaw za lewą nogą. Wykonaj skok w prawy bok, z lewej na prawą stopę. Zrób 12-15 powtórzeń (jedno powtórzenie to skok w lewą i prawą stronę). Pamiętaj, aby cały czas w obu dłoniach trzymać ciężarki.

Drugi superset

  • Ćwiczenie pierwsze: połóż się plecami na macie, wyprostowane ręce wyciągnij nad głowę, w dłoniach umieść ciężarki. Angażując mięśnie brzucha unieś wyprostowane nogi kilka centymetrów nad ziemię. Jednocześnie podnieś w górę lewą nogę i prawą rękę. Opuść je i powtórz analogicznie, tym razem z lewą ręką i prawą nogą. Powtórz 12-15 razy na każdą stronę.
  • Ćwiczenie drugie: pozostajemy w leżeniu plecami na macie, tym razem zginając kolana i stawiając stopy stabilnie na podłodze. Złap ciężarki w ręce, łokcie trzymaj przy ciele a obciążenie na wysokości klatki piersiowej. Podnieś plecy z maty, używając mięśni brzucha, następnie wykonaj cios lewą, potem prawą ręką. Przyciągnij ciężarki do wyjściowej pozycji i opuść plecy na ziemię. W ten sposób zrób 20 powtórzeń.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.