Siedem napojów, które pomogą ci schudnąć. Pij je, aby powstrzymać apetyt i podkręcić metabolizm

Chcesz trzymać linię, ale masz problem z powstrzymywaniem się przed podjadaniem? Spróbuj, zamiast sięgać po słodkości, wypić jeden z polecanych napojów.

Pilne trzymanie się wyznaczonej diety czasem jest naprawdę trudne. Zwłaszcza, jeśli w domu mamy poukrywane ulubione przekąski. Jeżeli niepodjadanie między posiłkami sprawia nam dużo kłopotu, warto wiedzieć, w jaki sposób możemy sobie pomóc. Dietetycy opracowali dla portalu "Eat This" listę z napojami, po które warto sięgać, gdy nachodzi nas ochota na przekąski.

Zobacz wideo Jakie sposoby na swój wygląd ma Beata Kozidrak?

Siedem napojów, które warto wypić, aby uniknąć podjadania

Zielona herbata

Dietetycy są w tej kwestii zgodni. Zdecydowanym numerem jeden w tym zestawieniu jest zielona herbata. W napoju znajdziemy katechiny, czyli substancje, które w połączeniu z kofeiną, również znajdującą się w tej herbacie, przyspieszają nasz metabolizm. Warto wypić szklankę zielonej herbaty przed lub w czasie treningu - w ten sposób jeszcze szybciej będziemy spalać nadprogramową tkankę tłuszczową.

Czarna kawa

Część specjalistów uważa, że regularne picie czarnej kawy (bez mleka i słodzików!) hamuje apetyt. Choć nie wszyscy zgadzają się z tym twierdzeniem, faktem jest, że filiżanka naparu pozytywnie działa na nasz mózg, a także ma właściwości przeciwzapalne. Czarna kawa, podobnie jak zielona herbata, podkręca też metabolizm.

Ocet jabłkowy

Wiele gwiazd korzysta z właściwości tego napoju. Jego regularne picie ma przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, zwłaszcza tej w okolicach brzucha. Ocet jabłkowy pomaga również w zmniejszeniu gromadzenia się tłuszczu w całym organizmie. Lekarze zwracają jednak uwagę, aby octu nie pić za dużo - ucierpi na tym szkliwo zębów.

Sok z selera

O tym soku słyszał chyba każdy. Jego niesamowite właściwości wychwala praktycznie co druga instagramowa influencerka. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Sok z selera ma wiele witamin, minerałów. Ma właściwości przeciwzapalne. Ponadto z odpowiednim miksem warzyw jest bardzo sycący. Dietetycy radzą, aby unikać dodawania owoców, które niepotrzebnie dostarczą nam cukru.

Miętowa herbata

Wypicie tej herbaty może zmniejszyć uczucie głodu. Dodatkowo, miętowy zapach działa na wiele osób uspokajająco, redukując hormony stresu. Ziołowy napar przyspiesza pracę jelit i procesy trawienne.

Niesłodzona mrożona herbata

Okazuje się, że nie musimy rezygnować z ulubionego letniego napoju. Nie możemy go jednak posłodzić. Cukier powoduje, że szybciej poczujemy się głodni. 

Woda

Przy odchudzaniu bardzo ważne jest, aby prawidłowo nawadniać organizm. Chociaż znajdziemy ją również w pozostałych napojach, czystą wodę należy wypijać w ilości około ośmiu szklanek dziennie. W ten sposób nasze ciało pozostanie nawodnione, metabolizm przyspieszy, a na dodatek unikniemy nadmiernego zatrzymywania wody w organizmie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.