Trzy jednominutowe treningi na wybrane części ciała. Tak wzmocnisz ramiona, brzuch i pośladki

W jaki sposób utrzymać płynność w ćwiczeniach, nawet gdy mamy mało czasu w ciągu dnia? Kourtney Kardashian zaleca wypróbowanie trzech minutowych treningów.

Kourtney Kardashian nie zawsze ma ochotę na długie treningi. Celebrytka stara się jednak, aby nawet w te gorsze dni wykonać choć krótką sesję ćwiczeń. Wtedy najczęściej wybiera jeden z poniższych zestawów lub robi je wszystkie po kolei. Wszystko zajmuje... trzy minuty.

Zobacz wideo Fani śmieją się z Kim Kardashian. Gwiazda ostro odpowiada na zarzuty i pokazuje, co skrywa w lodówce

Trzy jednominutowe treningi od Kourtney Kardashian

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia. Dlatego nawet gdy nie czujemy się na siłach, aby wykonać intensywny kilkudziesięciominutowy trening, warto wykonać nawet krótką serię ćwiczeń.

Minutowa seria na ramiona

Każdą z pozycji wykonuj przez trzydzieści sekund.

  • Stań w rozkroku szerszym niż szerokość bioder. Następnie wyprostuj ręce prostopadle do linii ciała, a potem ściągnij łopatki, jednocześnie przyciągając łokcie do ciała. Powtarzaj ruchy tak, aby zrobić jak najwięcej powtórzeń w przeciągu pół minuty.
  • Zrób klęk podparty, następnie złącz nogi i oderwij stopy od podłoża. Pomału zegnij ręce i zrób pompkę. Zrób tyle powtórzeń, ile jesteś w stanie przez 30 sekund.

Minutowa seria na brzuch

Podobnie jak w serii na ramiona, każde z ćwiczeń robisz przez pół minuty.

  • Przyjmij pozycję deski na wyprostowanych rękach. Następnie wespnij się na palce u stóp, oderwij lewą stopę od ziemi i przyciągnij lewe kolano do prawego łokcia. Potem wróć nogą do tyłu i wyprostuj ją w górę. Powtarzaj przez 15 sekund, a później powtórz to samo, tym razem przyciągając prawe kolano do lewego łokcia.
  • Pozostań w pozycji deski na prostych rękach, a następnie zejdź do planku na przedramionach. Od razu po przyjęciu pozycji ponownie wróć do wyjściowej figury. Powtarzaj kroki przez trzydzieści sekund.

Minutowa seria na pośladki

Do ćwiczenia potrzebujesz maty, ręczników oraz piłki gimnastycznej. Jeden z ręczników rozłóż na macie i postaw na nim piłkę. Następnie połóż na piłce drugi, mniejszy ręcznik, o który oprzyj następnie brzuch. Gdy już będziesz leżeć brzuchem na piłce, rozstaw ręce na szerokość maty i oprzyj je o nią, aby zachować równowagę. Wtedy zegnij w kolanie obie nogi i stopy wyceluj w górę. Spinając mięśnie brzucha i pośladków, podnoś do góry ugięte nogi. Ćwiczenie wykonuj przez minutę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.