Dlaczego idealna dieta nie istnieje? Anna Lewandowska ma na to prostą odpowiedź

Poszukiwania idealnej diety często kończą się tym, że tracimy całą motywację, aby zmienić coś w swoim jadłospisie. Anna Lewandowska tłumaczy, dlaczego takie diety nie istnieją i jak podchodzić do tematu zmiany metod żywieniowych.

Czas wyjść z błędnego założenia, że kiedyś uda nam się znaleźć dietę doskonałą. Anna Lewandowska w nowej części "Cyklu do zdrowia" uświadamia swoich czytelników, że poszukiwania jednej diety uniwersalnej, która zaspokoi potrzeby wszystkich, zawsze będą kończyć się porażką. Z jednego prostego powodu.

Zobacz wideo Anna Lewandowska o samoakceptacji i dążeniu do "ideału"

Dieta idealna? Nie istnieje!

Każda z nas mogła tego doświadczyć. Szukając modelu odżywiania, spełniającego wszystkie nasze oczekiwania, natrafiałyśmy na takie, które nie przynosiły żadnego efektu, były bardzo czasochłonne w przygotowaniach lub po prostu nie dopasowały nam smakiem. Każda dieta ma wady i zalety. Szukając "ideału", powinnyśmy się kierować zasadą, aby wybrana dieta jak najbardziej pasowała do naszego stylu życia, odpowiadała nam smakiem, a także nie sprawiała trudności. Zdecydowanie łatwiej będzie nam przygotowywać posiłki, które naprawdę nam smakują, a nie są tylko przykrym obowiązkiem. Lewandowska dodaje, że znacznie szybciej i zdrowiej będzie też nam wprowadzać zmiany w żywieniu stopniowo, niż z dnia na dzień całkowicie zmienić dietę na bardziej restrykcyjną.

Jak zdrowo jeść?

Jak już się wcześniej dowiedzieliśmy, idealna dieta nie istnieje. Warto jednak znaleźć taki model odżywiania, który do tego naszego ideału się zbliża. Trenerka podkreśla, że wybierając dietę, powinniśmy się przede wszystkim kierować tym, aby zapewniła nam optymalną ilość energii z pożywienia, co pozytywnie wpływa na równowagę energetyczną pomiędzy dostarczonymi kaloriami, a tymi spalonymi podczas aktywności fizycznej. Nadrzędną wartością diety jest dostarczenie organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Nie wolno ich ograniczać; naszym zadaniem jest znalezienie właściwych proporcji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.