Domowy trening wzmacniający. Wystarczy niecałe pół godziny dziennie na poprawę sylwetki

Skuteczny trening powinien się opierać na tym, że w wybranym przedziale czasowym dajemy z siebie wszystko. Te ćwiczenia, choć zajmą tylko pół godziny, pomogą w budowaniu sylwetki.

Trening nastawiony na wzmocnienie organizmu łączy elementy cardio z wybranymi ćwiczeniami siłowymi. Gdy właściwie dobierzemy pozycje i wykonamy je w odpowiednim tempie, właściwie zaangażujemy organizm do zajęć. Nasz trud się opłaci! Poniższy trening mieści się w około trzydziestu minutach. Jeśli weźmiesz się do pracy, przy regularnych ćwiczeniach efekty pojawią się bardzo szybko.

Zobacz wideo Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień we wspólnym treningu - jest moc!

Niecałe pół godziny ćwiczeń - efekty gwarantowane

Każde z poniższych ćwiczeń wykonujemy w trzech obwodach. W trakcie jednego obwodu każde ćwiczenie robimy przez minutę, następnie robiąc piętnaście sekund przerwy. Po całym obwodzie robimy przerwę na sześćdziesiąt sekund; sięgamy po wodę i rozluźniamy mięśnie, aby przygotować się do kolejnej serii.

Ćwiczenie pierwsze

Zaczynamy od czegoś prostego, co rozgrzeje nas do dalszej pracy. Stajemy w rozkroku, stawiając stopy na szerokość ramion. Następnie energicznie podskakujemy, unosząc kolana w górę tak, aby dotknąć do wyciągniętych przed siebie dłoni (ręce trzymamy nieco poniżej wysokości klatki piersiowej, tak, aby łokcie zgiąć pod kątem prostym). Trzymamy proste plecy, a wzrok kierujemy przed siebie.

Ćwiczenie drugie

Przyjmij pozycję wysokiej deski, rozstawiając stopy na szerokość ramion. Następnie przejdź do pozycji deski na zgiętych ramionach i zacznij przekładać ciężar ciała raz na lewą, raz na prawą stronę.

Ćwiczenie trzecie

Przejdź do leżenia na plecach, zegnij nogi w kolanach i oprzyj stopy o matę. Jedną nogę wyciągnij w górę tak, by podeszwa stopy była skierowana w stronę sufitu. W tej pozycji zrób wzniosy bioder, pilnując, by uniesiona noga nie zmieniła pozycji. Po minucie zmień nogi.

Ćwiczenie czwarte

Ostatnią pozycją jest wykonanie burpees. Zacznij od przyjęcia pozycji deski na prostych ramionach. Następnie skokiem przesuń obie nogi na wysokość dłoni. Wtedy wyskocz z przysiadu w górę, prostując ręce w stronę sufitu. Wróć do przysiadu, a następnie skokiem odstaw nogi do tyłu, aby znaleźć się w wyjściowej pozycji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.