Kasia Dziurska ma nową sportową pasję. Trenerka zapisała się na lekcje boksu. "Rośnie zajawka"

Kasia Dziurska próbuje swoich sił w różnych treningach. Ostatnio zdecydowała się na lekcje boksu. Ćwiczenia mają wiele zalet.

Idealne popołudnie Kasi Dziurskiej? Oczywiście te, spędzone na ćwiczeniach! Trenerka w ramach rozwijania swoich umiejętności postanowiła zapisać się na lekcje boksu. Jak sobie radzi na zajęciach? Wyraźnie widać, że boksowanie wkrótce będzie prawdziwym hobby.

Zobacz wideo Kasia Dziurska zapisała się na boks

Kasia Dziurska zapisała się na boks. Czwarte zajęcia już za trenerką

Boks to doskonała forma treningu, która pozwala na wyćwiczenie koordynacji, wzmocnienie mięśni, a także zminimalizowanie stresu. Regularne zajęcia pomogą w pozbyciu się negatywnych emocji, jednocześnie podnosząc nam poziom hormonów szczęścia. 

Różowe rękawice od Gwiazdora i od razu plus sto do mocy. Czwarty trening za nami! Rośnie zajawka, dużo lekcji przed nami - pisze na Instagramie szczęśliwa Kasia.

Wyćwiczenie właściwej postawy i właściwe wymierzanie ciosów wcale nie jest takie proste. Pierwsze lekcje boksu odbędziemy bez rękawic, trenując jedynie prawidłowe ułożenie ciała oraz koordynację rąk i nóg. Jak już zdamy ten egzamin, przejdziemy do nauki zadawania ciosów. Ile radości i satysfakcji przynosi moment, gdy opanujemy wszystkie podstawy!

Dlaczego warto spróbować boksu?

Boks to nie tylko dobry sposób na trening całego ciała, który angażuje do pracy wiele mięśni, lecz także sposób na naukę koncentracji. Skupienie się i spostrzegawczość są tu równie ważne, co sprawność fizyczna. Zwinność połączona z odpowiednią techniką są w tym treningu nawet bardziej istotne, niż siła, z jaką zadajemy ciosy. Dodatkowo podczas treningu możemy spalić nawet do ośmiuset kalorii! Jak widać, boks już dawno przestał być sportem zarezerwowanym dla mężczyzn; Kasia radzi sobie naprawdę świetnie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.