Chcesz być bardziej elastyczna? Oto trzy rozciągające ćwiczenia, które każdy wykona bez problemu

Rozciąganie powinno być elementem każdego treningu. Stretching pomaga w uniknięciu wielu kontuzji. Warto jeden trening w tygodniu, albo jego większą część, poświęcić właśnie na ćwiczenia z tego zakresu.

Jeśli rozciąganie wejdzie na stałe do naszej rutyny, szybko zauważymy, że z większą łatwością wykonujemy nasze standardowe ćwiczenia, plecy mniej bolą, a postawa jest zdecydowanie lepsza. Choć poprawa elastyczności ciała nie każdemu przychodzi łatwo - trening czyni mistrza. A te trzy pozycje nie powinny sprawić trudności żadnemu początkującemu.

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha

Trzy ćwiczenia, które poprawią naszą elastyczność

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się na plecach, wyprostuj nogi i oprzyj pięty o podłogę. Wyciągnij lewą stopę do przodu, napinając mięśnie śródstopia. Prawą nogę podnieś z podłogi, zegnij w kolanie i przyciągnij w kierunku klatki piersiowej, chwytając rękoma za przód kolana, w celu lepszego rozciągnięcia. Przytrzymaj nogę w ten sposób przed 1-2 minuty. Zamień pozycję nóg i powtórz.

Ćwiczenie drugie

Połóż się plecami na macie, kładąc pod nie mały zrolowany ręcznik na wysokości paska. Podnieś prawą nogę w górę i obejmij ją obiema rękami na wysokości poniżej kolana. Unieś ją do tego miejsca, aż udo będzie prostopadłe do podłoża. Palce stopy skieruj do siebie tak, aby podeszwa stopy została skierowana w stronę sufitu. Przytrzymaj 20 sekund i zmień nogi.

Ćwiczenie trzecie

Przyjmij pozycję klęku podpartego. Rozstaw kolana szerzej, niż na szerokość ramion. Następnie skieruj palce u stóp na zewnątrz, kostki trzymaj na jednej linii z kolanami, a wewnętrzne krawędzie stóp oprzyj o podłogę. Przesuń biodra do tyłu, tak mocno, na ile pozwala ci rozciągnięcie. Połóż przedramiona i dłonie na ziemi, aby jeszcze bardziej rozciągnąć mięśnie. Wytrzymaj w pozycji maksymalnie dwie minuty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.