Glinka bentonitowa sposobem na detoks? Najważniejsze informacje o nietypowym zastosowaniu popularnego składnika

Glinka bentonitowa jest częstym składnikiem domowych maseczek do twarzy, które pomagają w pozbyciu się m.in. trądziku młodzieńczego. Co ciekawe, glinkę możemy również wykorzystać... do picia, przeprowadzając detoks.

Maseczki, które wiele z nas stosuje, aby pozbyć się z twarzy wyprysków lub w celu odświeżenia skóry i wyciągnięcia z niej toksyn, często zawierają glinkę bentonitową. Według magazynu "Poosh", składnik ten będzie prawdziwym hitem detoksów w 2021 roku. Jakie zalety ma polecana glinka?

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o swojej diecie. "To był rodzaj wegańskiego detoksu"

Glinka bentonitowa sposobem na detoks?

Produkt ten dostaniemy pod postacią proszku. Jego niewielka ilość rozcieńczona dokładnie z wodą i dodana do napoju ma pomóc w przeprowadzeniu oczyszczania całego organizmu. Co powinniśmy widzieć o tego rodzaju glince?

Zawiera wiele minerałów

Glinka bentonitowa to bogata w minerały glinka wulkaniczna. Posiada w składzie krzemionkę, czyli minerał kosmetycznym, wzmacniający elastynę, zapewniając w ten sposób zdrowsze włosy, skórę i paznokcie. Glinka zawiera również wapń, żelazo, miedź i cynk. 

Działa jak magnez na toksyczne metale

Glinka ta ma wysoką wymianę kationową , co oznacza, że ??chociaż ma ładunek ujemny, może przyciągać dodatnio naładowane jony i metale ciężkie zawarte w toksynach i w ten sposób usuwać je z organizmu. Metale ciężkie, takie jak ołów, mogą zakłócać przemiany metaboliczne, co oznacza, że ??przeprogramowują działanie naszych komórek. Gromadzą się w ważnych narządach i gruczołach i wypłukują niezbędne minerały odżywcze. 

Może pomóc w leczeniu układu trawiennego

Właściwości glinki mogą pomóc wchłaniać i usuwać z organizmu substancje, które wydzielają się przy zatruciach oraz alergiach pokarmowych. 

Jak stosować glinkę bentonitową?

Jeśli jesteśmy zainteresowani działaniem glinki, najpierw poszukajmy jej wersji spożywczej, która została pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Następnie mieszamy łyżkę stołową glinki ze szklanką wody i wypijamy ją rankiem na czczo i ponownie wieczorem przed snem, co najmniej kilka godzin po posiłku. Glinkę najlepiej stosować krótkoterminowo. Magazyn "Poosh" zaleca wypróbowania tygodniowej kuracji. Podkreśla też, że glinka może powodować zaparcia i odwodnienie, dlatego ważne jest, aby pić w tym czasie dużo wody oraz zwiększyć ilość błonnika w diecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.