Glinka bentonitowa sposobem na detoks? Najważniejsze informacje o nietypowym zastosowaniu popularnego składnika

Glinka bentonitowa jest częstym składnikiem domowych maseczek do twarzy, które pomagają w pozbyciu się m.in. trądziku młodzieńczego. Co ciekawe, glinkę możemy również wykorzystać... do picia, przeprowadzając detoks.

Maseczki, które wiele z nas stosuje, aby pozbyć się z twarzy wyprysków lub w celu odświeżenia skóry i wyciągnięcia z niej toksyn, często zawierają glinkę bentonitową. Według magazynu "Poosh", składnik ten będzie prawdziwym hitem detoksów w 2021 roku. Jakie zalety ma polecana glinka?

Ewa Chodakowska przypomina o roli węglowodanów w diecieDlaczego węglowodany w naszej diecie są tak ważne? Odpowiada Ewa Chodakowska

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o swojej diecie. "To był rodzaj wegańskiego detoksu"

Glinka bentonitowa sposobem na detoks?

Produkt ten dostaniemy pod postacią proszku. Jego niewielka ilość rozcieńczona dokładnie z wodą i dodana do napoju ma pomóc w przeprowadzeniu oczyszczania całego organizmu. Co powinniśmy widzieć o tego rodzaju glince?

Zawiera wiele minerałów

Glinka bentonitowa to bogata w minerały glinka wulkaniczna. Posiada w składzie krzemionkę, czyli minerał kosmetycznym, wzmacniający elastynę, zapewniając w ten sposób zdrowsze włosy, skórę i paznokcie. Glinka zawiera również wapń, żelazo, miedź i cynk. 

Działa jak magnez na toksyczne metale

Glinka ta ma wysoką wymianę kationową , co oznacza, że ??chociaż ma ładunek ujemny, może przyciągać dodatnio naładowane jony i metale ciężkie zawarte w toksynach i w ten sposób usuwać je z organizmu. Metale ciężkie, takie jak ołów, mogą zakłócać przemiany metaboliczne, co oznacza, że ??przeprogramowują działanie naszych komórek. Gromadzą się w ważnych narządach i gruczołach i wypłukują niezbędne minerały odżywcze. 

Może pomóc w leczeniu układu trawiennego

Właściwości glinki mogą pomóc wchłaniać i usuwać z organizmu substancje, które wydzielają się przy zatruciach oraz alergiach pokarmowych. 

Na czym polega dieta Okinawy?Na czym polega dieta Okinawy? Najważniejsze informacje o sposobie na długowieczność

Jak stosować glinkę bentonitową?

Jeśli jesteśmy zainteresowani działaniem glinki, najpierw poszukajmy jej wersji spożywczej, która została pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Następnie mieszamy łyżkę stołową glinki ze szklanką wody i wypijamy ją rankiem na czczo i ponownie wieczorem przed snem, co najmniej kilka godzin po posiłku. Glinkę najlepiej stosować krótkoterminowo. Magazyn "Poosh" zaleca wypróbowania tygodniowej kuracji. Podkreśla też, że glinka może powodować zaparcia i odwodnienie, dlatego ważne jest, aby pić w tym czasie dużo wody oraz zwiększyć ilość błonnika w diecie.

Więcej o: