Domowy trening z taśmami TRX może być prosty. Oto ćwiczenia, które warto znać

Taśmy TRX umożliwiają przeprowadzenie efektywnego treningu w dowolnym miejscu, gdzie mamy możliwość ich zaczepienia.

Taśmy TRX na pewno są na wyposażeniu twojej najbliższej siłowni. Sprzęt ten można zakupić do domowego użytku. Jeżeli zależy nam na intensywnych treningach, warto w nie zainwestować. Poniżej znajdziecie listę pięciu przykładowych ćwiczeń, działających na różne partie ciała.

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia

Cztery domowe ćwiczeń z taśmą TRX

Ćwiczenie na ścięgna nóg

Zamocuj taśmy tak, aby uchwyty znalazły się kilkanaście centymetrów nad ziemią, aby móc zaczepić o nie stopy. Połóż się na plecach w takiej odległości od urządzenia, aby móc wyprostować nogi. Umieść obie stopy w uchwytach, podnieś biodra w górę i mocno przyciśnij pięty do taśmy. Powoli przyciągnij jedną nogę do siebie tak, aby zgiąć kolano. Następnie odstaw nogę na miejsce i to samo powtórz na drugą stronę. Wykonaj kilka powtórzeń.

Ćwiczenie na ramiona i plecy

Wyreguluj długość TRX tak, aby uchwyty znalazły się na takiej wysokości, aby móc je chwycić dłońmi Stań w lekkim rozkroku przodem do taśm. Złap oburącz uchwyty, a następnie, utrzymując napięte ciało, pochyl się do przodu, w taki sposób, aby taśma razem z rękoma uniosła się lekko do góry. Wróć do pozycji wyjściowej. Całe ćwiczenie pilnuj, aby ciało było napięte, a stopy nie odrywały się od ziemi.

Ćwiczenie z podskokiem

Wydłuż taśmy na taką długość, aby móc bez problemu przykucnąć, trzymając jednocześnie za uchwyty TRX. Cały czas trzymając uchwyty przykucnij w rozkroku na szerokość barków, a następnie wyskocz w górę i wyląduj na obu stopach. Pilnuj prostych pleców. Powtórz kilka razy.

Ćwiczenie na mięśnie brzucha

Skróć taśmę na taką wysokość, aby uchwyty znalazły się na wysokości kolan. Zejdź do klęku podpartego tyłem do TRX. Następnie włóż stopy w uchwyty taśmy, w ten sposób powinnaś przyjąć pozycję wysokiej deski. Pamiętając o rękach prostych w łokciach, napnij mięśnie brzucha i przyciągnij do siebie nogi, uginając je w kolanach. Następnie je rozprostuj, wracając do pozycji deski, cały czas zwracając uwagę na to, by stopy nie wypadły z uchwytów. Zrób kilka powtórzeń. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.