Venus Williams opowiedziała o swojej diecie. Momentem zwrotnym była diagnoza choroby autoimmunologicznej

Venus WIlliams, podobnie jak siostra, jest znaną na całym świecie tenisistką z sukcesami. Dieta dla sportowców jest niezwykle ważnym elementem. Co znajduje się w jadłospisie Venus?

Venus Williams w 2011 roku usłyszała dość szokującą diagnozę. Lekarze wykryli u tenisistki chorobę autoimmunologiczną. Zespół Sjögrena, na który cierpi Williams, powoduje suchość oczu i ust, a także przewlekłe zmęczenie. Z tego powodu Venus była zmuszona wycofać się z turnieju US Open Tennis Championship, aby wdrożyć odpowiednie leczenie i dać organizmowi odpocząć. Williams wiedziała też, że będzie musiała zaprowadzić poważne zmiany w diecie. 

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska o swojej diecie

Venus Williams zmieniła dietę z powodu choroby

Nieleczona przypadłość tenisistki może powodować wiele uciążliwych efektów ubocznych, czego doświadczyła Williams. Venus bardzo przejęła się rezygnacją z zawodów, dlatego od razu po diagnozie udała się do specjalistów, którzy pomogli w opracowaniu odpowiedniej diety. Właściwe odżywianie może łagodzić objawy choroby i wspomagać leczenie. Dietetyk Venus zalecił jej przejście na dietę wegańską. Dzięki jej zastosowaniu już w 2012 roku Williams wróciła do gry. Od diagnozy minęło prawie 10 lat, a tenisistka cały czas dzielnie trzyma się zalecanego modelu odżywiania.

Jak wygląda wegańska dieta Venus Williams?

Venus lubi zaczynać dzień od koktajli proteinowych lub smoothies, które przynoszą zastrzyk potrzebnej z rana energii oraz witamin. Zwłaszcza, że potem tenisistka udaje się na pierwszy trening. Pierwszym bardziej obfitym posiłkiem jest lunch, który uzupełnia spalone podczas ćwiczeń kalorie. Ulubionym lunchowym przysmakiem Williams jest talerz pełen warzyw z odrobiną ryżu. Jeśli chodzi o przekąski w ciągu dnia, gwiazda sportu wybiera wegańskie proteinowe batoniki, suszone owoce lub warzywne chipsy. Na obiad zwykle spożywa prostą sałatkę, a w chłodniejsze dni serwuje zupę-krem. Na deser pojawiają się wegańskie ciasta robione na zimno. Venus jest wielbicielką czekoladowo-orzechowego sernika. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.