Chcesz ujędrnić ciało i spalić zbędne kalorie jeszcze przed świętami? Kourtney Kardashian ma propozycję

Ten trening pozwala na szybszą regenerację i szybsze rezultaty. Nic dziwnego, że jego wielką fanką jest Kourtney Kardashian. Sprawdzają się zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

Do świąt coraz mniej czasu, a ty cały czas się zastanawiasz, czy jesteś gotowa na coroczne ucztowanie? Chociaż w tym roku wigilia może wyglądać nieco inaczej, na naszych stołach na pewno nie zabraknie ulubionych tradycyjnych potraw. Jeśli lubisz w tym czasie odpocząć od diety i pozwalasz sobie na świąteczne przysmaki, dowiedz się, jak jeszcze przed świętami zrzucić trochę na wadze. Kourtney Kardashian ma propozycję kilku prostych ćwiczeń, które nastawione są na ujędrnianie i spalanie kalorii.

Zobacz wideo Kim Kardashian pokazała jak ćwiczy, ale czy jej trener aby na pewno jest kompetentny?

Proste i skuteczne ćwiczenia ujędrniająco-spalające

Jeszcze mamy czas, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Między pracą a planowaniem świąt można poświęcić kilkanaście minut na trening. Kourtney opublikowała w magazynie "Poosh" cztery proste ćwiczenia, które nie zajmują dużo czasu. Trening zawiera cztery rundy, na każdą pozycję poświęcamy minutę, robiąc między nimi trzydziestosekundową przerwę.

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od założenia rąk za głowę w pozycji stojącej. Następnie podnieś lewe kolano do prawego łokcia, jednocześnie obracając ciało i prawą rękę w lewą stronę. Postaraj się dotknąć łokciem kolana. Wróć na miejsce i przykucnij (jeśli masz siłę, do przysiadu możesz zejść skokiem). Wróć do pozycji stojącej i to samo powtórz z prawym kolanem i lewym łokciem.

Ćwiczenie drugie

Zacznij od przyjęcia pozycji deski i wykonaj jedną pompkę. Kiedy wrócisz do górnej części pompki, unieś jedną piętę do góry, napinając pośladki, a następnie opuść nogę i przysuń jej kolano do łokcia, aby poczuć rozciągnięcie. Ponownie wykonaj jedną pompkę i powtórz to samo, przyciągając tym razem drugą nogę. 

Ćwiczenie trzecie

Zacznij w pozycji siedzącej i połóż ręce za biodrami, unosząc jednocześnie jedną nogę prosto przed siebie, obracając palcami stopy na zewnątrz. Zegnij łokcie i użyj tricepsa, aby odepchnąć się  z powrotem do prostych ramion, jednocześnie utrzymując wyprostowaną nogę, aby aktywować wewnętrzną część uda. Na każdą jednominutową rundę trzymaj każdą nogę w górze przez 30 sekund, wykonując ruchy tricepsa.

Ćwiczenie czwarte

Rozpocznij tę pozycję od wykonania deski bocznej na lewy bok i umieść prawą rękę za głową. Łokciem tej ręki dotknij do podłogi, pochylając w tym kierunku ciało, a następnie po powrocie podnieś w górę prawą nogę. Po minucie i krótkiej przerwie powtórz to samo, tym razem wykonując boczną deskę na prawą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.