Sześć najtrudniejszych ćwiczeń ABS. Dobre rezultaty w szybkim czasie. Efekty zachwycają!

Jeśli zależy ci na tym, aby w krótkim czasie osiągnąć dobre rezultaty - nie ma lepszej drogi. Choć trening jest dość trudny, płaski brzuch osiągniesz szybciej, niż myślisz.

Szybkość pojawienia się efektów w dużej mierze zależy od naszej systematyczności i zaangażowania w treningi. Wiele zależy też od tego, jakie dobierzemy ćwiczenia. Do wykonania poniższego zestawu potrzebujesz matę i ulubioną playlistę, aby łatwiej było wytrwać do końca wyzwania.

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający

Sześć najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od przyjęcia pozycji wysokiej deski na prostych ramionach. Następnie wyciągnij najpierw lewą, potem prawą rękę do przodu. Wtedy odstaw prawą i lewą stronę na boki. Zatrzymaj się w pozycji na sekundę, a następnie wróć nogami, potem rękami do pozycji wyjściowej. Powtórz dziesięć razy.

Ćwiczenie drugie

Zacznij od przyjęcia pozycji deski bocznej z jedną stopą przed drugą i wolną ręką wyprostowaną nad głową. Wtedy sięgnij wyprostowaną ręką w kierunku kostki tylnej nogi, a potem wróć po pozycji wyjściowej. Wykonaj dwanaście powtórzeń i powtórz na drugą stronę. 

Ćwiczenie trzecie

Wróć do wysokiej deski. Podnieś kość ogonową w górę, wspinając się jednocześnie na palce u stóp, i przechodząc stopami w kierunku opartych o podłogę dłoni, aż do momentu, gdy ramiona znajdą się w jednej linii z nadgarstkami. Wtedy wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie czwarte

Usiądź na macie z lekko ugiętymi kolanami i wyprostowanymi rękami. Powoli cofnij się, podnosząc jednocześnie proste nogi z ziemi, do momentu gdy dolna część pleców styka się z matą. Utrzymując nogi prosto i uniesioną górną część ciała, kołysz się w przód i w tył. Zrób w ten sposób dwanaście powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Połóż się na plecach z rękami nad głową i wyprostowanymi nogami. Jednocześnie oderwij od ziemi górną część ciała i wyciągnij prawą nogę w kierunku sufitu, dotykając palcami obu dłoni do palców stopy. Cały czas pilnuj, aby ręce były wyprostowane w łokciach. Wykonaj po dziesięć powtórzeń na lewą i prawą nogę.

Ćwiczenie szóste

Połóż się na plecach, ręce spleć za głową, nogi zegnij w kolanach i trzymaj nad podłogą. odnieś się, prostując lewą nogę i przyciągając lewy łokieć do prawego kolana. W tej pozycji wykonaj kołyskę dziesięć razy. Po ostatnim powtórzeniu zamień pozycje nóg i powtórz ćwiczenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.