Ewa Chodakowska rozpoczyna wyzwanie z detoksem. Na pierwszy ogień idzie cukier. Dacie radę?

Ewa Chodakowska namawia do nowego wyzwania, składającego się z kilku etapów. Początek zaczyna od detoksu i ograniczenia cukru.

Ewa Chodakowska miesiąc przed rozpoczęciem nowego roku zwraca uwagę, że warto postanowienia noworoczne zacząć wprowadzać już teraz. Z tego powodu trenerka rozpoczęła nowe wyzwanie dla instagramowych obserwatorów. Krokiem pierwszym ma być cukrowy detoks.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska pokazuje swoje ciało jako motywację dla uczestniczek jej wyzwania

Na czym polega cukrowy detoks?

Chodakowska wcześniej organizowała akcje, podczas których uczestnicy mieli za zadanie całkowite odcięcie się od cukru. Tym razem Ewa przychodzi z innym pomysłem. Detoks będzie polegał na stopniowym ograniczaniu tego składnika, a nie kompletnym jego odstawieniu.

W końcu w zdrowym stylu życia nie chodzi o to, żeby udawać, że słodycze nie istnieją. Nie musisz odcinać się od nich do końca życia. Podczas wyzwania będziemy ćwiczyć jedzenie ich w kontrolowany sposób tak, żeby zwalczyć pokusę rzucania się na nie i jedzenia ich w bezrefleksyjny sposób - tłumaczy trenerka.

Wyzwanie będzie trwać trzy tygodnie, a w tym czasie na Instagramie Chodakowskiej będą pojawiać się cenne wskazówki, w jaki sposób ograniczyć cukier oraz jak wprowadzać w życie zdrowe zmiany. Dodatkowo dostaniemy też kilka propozycji na domowe słodkości.

Dla każdej z Was ograniczanie cukru będzie oznaczało coś innego. W końcu każda z Was ma inne doświadczenia, inne nawyki, inny poziom gotowości na zmianę. Będziemy robić to stopniowo, ale każda z Was startuje z innego etapu - dodaje Ewa.
 

W ramach przykładu, jeżeli do tej pory codziennie jedliśmy słodycze, zacznijmy od jedzenia ich co drugi dzień lub zmniejszmy ich porcje, a z każdym kolejnym tygodniem ograniczaj ilość. Spróbujmy też przestać słodzić kawę i herbatę. Małymi krokami z pewnością uda nam się coś zmienić. Podejmiecie się takiej bezcukrowej próby?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.