Proste ćwiczenie z pilatesu, które niesamowicie wzmacnia mięśnie nóg. Tak wykonasz je poprawnie

Niezależnie od tego, czy chcesz jedynie urozmaicić codzienny trening czy przyspieszyć jego efekty, to ćwiczenie na pewno się przyda. Ta pozycja z pilatesu świetnie działa na całe ciało, a w szczególności na nogi.

Dobry trening powinien, robiony regularnie, systematycznie przynosić efekty. Jeśli zależy nam nie tylko na spalaniu kalorii, lecz także na rozciąganiu ciała, a także urozmaiceniu dobrze znanej rutyny, warto zaczerpnąć inspirację z pilatesu. Gdy skupiamy się w szczególności na wysmukleniu nóg i wzmocnieniu ich mięśni, ta pozycja zaczerpnięta ze wspomnianego rodzaju ćwiczeń nadaje się idealnie.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Jak poprawnie wykonać popularne ćwiczenie na nogi?

Do wykonania pozycji potrzebujesz wygodnej maty. Zacznij od klęku podpartego. Następnie połóż lewą rękę pod swoją głową w taki sposób, aby zgiąć łokieć i skierować go na zewnątrz ciała. Prawą rękę wyciągnij przed siebie i oprzyj dłoń o matę. Prawa ręka powinna być wyprostowana. Unieś się na zgiętej lewej ręce, opierając na niej ciężar ciała. Lewa noga pozostaje zgięta w kolanie, które ma opierać się o matę. Prawą nogą zacznij wykonywać podnoszenia w górę w taki sposób, aby zatrzymywać się na czterech różnych wysokościach. Postaraj się unieść w ten sposób nogę jak najwyżej, aby poczuć rozciągające się mięśnie. Pomału opuść nogę w dół, aż palce stóp dotkną podłogi. Zrób po kilka-kilkanaście powtórzeń na każdą stronę.

Jakie korzyści przynosi to ćwiczenie?

Pozycja działa praktycznie na całe ciało. W ten sposób ćwiczymy nie tylko nogi, lecz także brzuch, plecy, ramiona oraz klatkę piersiową. Powinny ją wypróbować zwłaszcza te osoby, które większą część dnia spędzają za biurkiem. Ćwiczenie świetnie otwiera ramiona i radzi sobie w ten sposób z napięciem, w jakim znajduje się nasze ciało, gdy za długo siedzimy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.