Chcesz wzmocnić klatkę piersiową i plecy? Wykonuj te ćwiczenia

Podciąganie się na drążku to jedne z najtrudniejszych ćwiczeń, zwłazcza dla początkujących. Ruch ten jednak niesamowicie wzmacnia mięśnie górnych parti ciała. Jak je ćwiczyć w inny sposób? Oto przydatne ćwiczenia.

Nie jesteś w stanie podciągnąć się na drążku, a zależy ci na wzmocnieniu mięśni ramion i pleców - mamy na to odpowiedź. Poniższe ćwiczenia zostały ułożone w taki sposób, aby wzmocnić górne partie ciała. Trening z hantlami i taśmami oporowymi działa dokładnie na te mięśnie, co podciąganie się na drążku. Gotowi? Zaczynamy!

Zobacz wideo Halle Berry pokazała trzy ulubione ćwiczenia na ramiona

Ćwiczenia wzmacniające klatkę piersiową, plecy i ramiona

Ćwiczenie pierwsze

Chwyć jeden hantel w prawą rękę, stopy rozstaw na szerokość barków. Pochyl się lekko do przodu, odsuwając pośladki do tyłu, cały czas utrzymując plecy w jednej linii. Zegnij prawą rękę w łokciu i odwróć wnętrze dłoni w stronę sufitu, przyciągnij rękę z ciężarkiem do prawego boku. Trzymaj napięte plecy i brzuch podczas ruchu. Pomału upuść rękę do pozycji wyjściowej. Zrób kilkanaście powtórzeń i powtórz to samo na lewą rękę.

Ćwiczenie drugie

Połóż się plecami na macie. Zegnij nogi w kolanach, ciężarek złap oburącz i umieść go na wysokości klatki piersiowej. Następnie pomału przenieś hantel (cały czas trzymając w dwóch rękach) za głowę, lekko uginając ręce w łokciach. Cały czas napinaj mięśnie brzucha. Wróć do pozycji wyjściowej. Zrób 15-20 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Uklęknij na podłodze. Złap dłońmi za dwa końce taśmę oporową. Wysuń lekko biodra do przodu, aby dzięki temu nabrać równowagi i nie odchylić pleców. Napnij plecy i brzuch. Pomału rozciągnij taśmę tak, jak najbardziej potrafisz, przyciągając jednocześnie zgięte łokcie do ciała. Zrób kilka powtórzeń napinając i rozluźniając taśmę. Przez całe ćwiczenie pilnuj stabilności ciała, aby nie odchylać się ani na boki ani do tyłu czy do przodu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.