Czas na rzeźbę nóg i brzucha! Prosty trening wysmuklający bez wychodzenia z domu

Przyszedł dzień treningu nóg oraz brzucha, ale nie wiesz od czego zacząć? Oto zestaw przykładowych domowych i inspirujących ćwiczeń.

Smukłe ciało z delikatnie zarysowanymi mięśniami jest marzeniem wielu z nas. Nawet jeśli nie przepadamy za siłownią, wyćwiczyć sylwetkę możemy spokojnie w domu. Poniższy zestaw składa się z pięciu pozycji, które działają na mięśnie nóg oraz brzucha, czyli tymi częściami ciała, nad którymi pracujemy najczęściej. 

Zobacz wideo Ulubione ćwiczenia Joanny Jóźwik

Pięć ćwiczeń na smukłe nogi i płaski brzuch

Ćwiczenie pierwsze

Do ćwiczenia potrzebujesz stabilnego krzesła. Usiądź na podłodze, a następnie oprzyj stopy o krzesło. Wtedy odsuń się na taką odległość, aby wyprostować nogi, cały czas opierając się stopami o mebel. Unieś ciało na przedramionach i zegnij ręce w łokciach. W tym momencie linia ciała od kręgosłupa po nogi powinna być prosta. Patrz w górę, wciągnij brzuch i wyprostuj plecy. Wtedy pomału wykonaj kilkanaście pulsowań pośladkami.

Ćwiczenie drugie

Stań przy biurku lub stole i oprzyj na nim dłonie. Stopami stań na złożonej macie lub innym niewielkim podwyższeniu. Następnie stań na palcach, jedną stopę oderwij od podłoża i unieś w górę, aby między tylną częścią uda a łydką stworzyć kąt prosty. Opuść z powrotem nogę. Na każdą stronę zrób około 15 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Stań prosto w niewielkim rozkroku, następnie zrób wypad lewą nogą w bok, jednocześnie prawą zginając w kolanie. Pilnuj prostych pleców i napiętego brzucha. Zrób 15 powtórzeń i zrób ćwiczenie tym razem prostując w bok prawą nogę.

Ćwiczenie czwarte

Połóż się na podłodze. Ręce ułóż wzdłuż ciała, a głowę trzymaj prosto. Zegnij nogi w kolanach i podnieś je w górę. Następnie wykonaj ruch przypominający kołysanie. Przy pomocy napiętych mięśni brzucha unieś z podłogi dolną część ciała, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj kilkanaście powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Oprzyj przedramiona do łokci na stole pod kątem prostym. Napnij mięśnie brzucha oraz plecy. W tak przyjętej pozycji wyprostuj lewą nogę do tyłu, a potem opuść ją na ziemię. Zrób 30 powtórzeń i powtórz to samo ćwiczenie na prawą nogę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.