Pięć zasad przygotowania odchudzających smoothie. W ten sposób zdrowa przekąska pomoże ci schudnąć

Koktajle rzeczywiście mogą nam pomóc zgubić zbędne kilogramy, ale tylko wtedy, gdy przygotujemy je we właściwy sposób. Oto pięć zasad, którymi warto kierować się, robiąc domowe odchudzające smoothies.

Smoothies to moc owoców i warzyw w czystej postaci. Niestety, te które dostaniemy na rynku zawierają bardzo dużo cukru. Dlatego zdecydowanie zdrowszym rozwiązaniem jest przygotowanie koktajli samodzielnie w domu. Czym się kierować, jeśli smoothie ma być elementem diety odchudzającej?

Zobacz wideo Zosia Ślotała o swojej diecie: Próbuję nie jeść mięsa. "Jest ciężko znaleźć zamienniki"

Pięć zasad przygotowania odchudzających koktajli

Smoothies powinny pomagać nam gubić zbędne kilogramy, a nie być przyczyną pojawiania się kolejnej warstwy tłuszczu. Z tego względu należy uważać, co ląduje w naszym blenderze. Oto przydatne wskazówki.

Zacznij od niesłodzonego napoju orzechowego

Zbuduj lepszą bazę do smoothie z napojem na bazie orzechów, które nie zawiera dodatku cukrów, konserwantów i GMO. Dodanie napoju roślinnego, zamiast mleka odzwierzęcego pomoże uniknąć laktozy, czyli cukru znajdującego się w mleku mlecznym, który może potencjalnie powodować nieprzyjemne wzdęcia i gazy. Ponadto np. mleko migdałowe czy mleko z nerkowca zawierają wiele składników odżywczych, m.in. jak witaminę E, selen, magnez, potas, cynk, żelazo i fosfor. Unikaj substytutów mleka - zawierają one bardzo dużo cukru. 

Dodaj białko w proszku

Gdy już wybierzesz swoje ulubione mleko, nie zapomnij dodać miarki lub dwóch niesłodzonego białka w proszku, aby uzupełnić shake o coś sycącego. Według badań opublikowanych w czasopiśmie "Obesity" dodanie białka do koktajli daje poczucie sytości. Proszki roślinne z mieszanki grochu, konopi, ryżu, organicznej soi i / lub kiełków mają przewagę nad mieszankami opartymi na pojedynczych roślinach, ponieważ zapewniają, że otrzymujesz więcej aminokwasów - elementów budulcowych białka, które pomagają również w szybszym spalaniu tłuszczu, podkręcając metabolizm.

Pamiętaj o odpowiednich warzywach

Kiedy myślisz o koktajlach, prawdopodobnie myślisz o owocach, prawda? Cóż, to nie jedyny produkt, który możesz dodać do napoju. Koktajle odchudzające to również świetna okazja, aby  spożyć zalecaną codzienną porcję warzyw. Większe spożycie warzyw pomaga szybciej zrzucić zbędne kilogramy. Osoby, w których diecie przeważają warzywa mają mniejszy problem z utrzymaniem wagi.

Znajdź ulubione źródło zdrowego tłuszczu

Zdrowe tłuszcze zwiększają uczucie sytości, a także pomagają organizmowi wchłonąć wiele rozpuszczalnych w tłuszczach witamin zawartych w owocach i warzywach. Przygotowując smoothie warto dodać jedną czwartą awokado, łyżeczkę oleju kokosowego lub łyżkę masła orzechowego.

Nie zapominaj o błonniku

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zwiększenie spożycia błonnika do zalecanych 28 gramów dziennie, jest przemycenie do koktajli produktów bogatych w błonnik. Polecamy siemię lniane, nasiona chia oraz konopi. Odpowiednia ilość błonnika w diecie sprawia, że zdecydowanie szybciej tracimy na wadze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.