Podstawowe ćwiczenia do wykonania w domu. Trenerzy zalecają je dla każdej grupy zaawansowania

Trenerzy namawiają, aby wykonywać te ćwiczenia regularnie, nawet jeśli jesteśmy wprawionymi zawodnikami. Podstawowe pozycje wcale nie znaczą, że trening jest mniej wartościowy.

Domowe ćwiczenia dla wielu osób, które uczęszczały na siłownie lub do klubów sportowych, są obecnie jedyną alternatywą. Utrzymać kondycję oraz wzmocnić ciało możemy na wiele różnych sposobów. Poniższe ćwiczenia zostały wybrane przez specjalistów, którzy opracowali podstawowy domowy trening.

Zobacz wideo Turbospalanie. Trening odchudzający - 200 kcal w niecałe 15 minut

Trening podstawowy - ćwiczenia wybrane przez specjalistów

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się na plecach i wyciągnij wyprostowane ręce i nogi. Powoli aktywuj rdzeń (czyli tzw. mięśnie głębokie, do których zaliczamy te zlokalizowane przy kręgosłupie, mięsień poprzeczny brzucha, przeponę oraz mięśnie dna miednicy), podnosząc się do pozycji siedzącej, jednocześnie tworząc z rąk i nóg kształt litery "V". Następnie powoli opuść się na ziemię. Zrób dwie serie po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Połóż się plecami na macie. Umieść ręce pod głową i zegnij łokcie. Lekko unieś głowę i górną część ramion z podłoża tak, aby brodę przyciągnąć do klatki piersiowej. W tej pozycji wykonaj tzw. rowerek pilnując, aby podczas ćwiczenia nogi nie dotknęły do ziemi. Zrób 20-30 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Usiądź na macie, dłonie połóż z tyłu głowy. Zegnij nogi i oprzyj stopy o matę. Następnie jednocześnie odchyl plecy do tyłu i unieś nogi z maty, kierując palce u stóp w stronę sufitu. Zrób 20 powtórzeń.

Ćwiczenie czwarte

Połóż się na brzuchu, a następnie podnieś ciało na rękach i palcach u stóp w górę. Przejdź do pozycji deski na wyprostowanych rękach, a potem od razu do planku na ugiętych łokciach, pilnując aby ustawić je równo pod ramionami. Zrób 10-15 zejść z górnej do dolnej deski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.